کد خبر 591573
تاریخ انتشار: ۲۳ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۲:۳۴

ساعت24-امروزه فروشندگان زیادی فروش تخصصی جوجه یک روزه گوشتی را برعهده دارند. با این حال افرادی که تمایل به خرید جوجه یک روزه گوشتی دارند، باید توجه داشته باشند که این جوجه‌ها را از مراکز معتبر تهیه نمایند. در حال حاضر بسیاری از مراکز فیزیکی و همچنین فروشگاه‌های اینترنتی در دسترس است که جوجه یک روزه گوشتی را به فروش می‌رسانند. ما در نغمه تورنگ طلایی با سال‌ها تجربه آماده ارائه این خدمات به صورت اینترنتی و آنلاین به شما هستیم.

امروزه فروشندگان زیادی فروش تخصصی جوجه یک روزه گوشتی را برعهده دارند. با این حال افرادی که تمایل به خرید جوجه یک روزه گوشتی دارند، باید توجه داشته باشند که این جوجه‌ها را از مراکز معتبر تهیه نمایند. در حال حاضر بسیاری از مراکز فیزیکی و همچنین فروشگاه‌های اینترنتی در دسترس است که جوجه یک روزه گوشتی را به فروش می‌رسانند. ما در نغمه تورنگ طلایی با سال‌ها تجربه آماده ارائه این خدمات به صورت اینترنتی و آنلاین به شما هستیم.

فروش جوجه گوشتی

جوجه یک روزه گوشتی

جوجه‌های گوشتی، انواع جوجه‌هایی هستند که برای تولید گوشت پرورش داده می‌شوند. این جوجه‌ها فراوان‌ترین گونه‌های طیور هستند که بیشترین جمعیت را نسبت به دیگر گونه‌های پرندگان دارند. جوجه‌های گوشتی می‌توانند تا 5 برابر وزن خود، وزن اضافه کنند. در هنگام پرورش جوجه گوشتی، پس از گذشت هفته اول، هدف داشتن حیواناتی همگن با رشد متعادل و امکان بیشترین قابلیت زنده ماندن است. همه این موارد با پرورش و نگهداری مناسب امکان‌پذیر است.

جوجه یک روزه گوشتی دارای انواع مختلفی است که این گونه‌ها با هم متفاوت هستند. این جوجه‌ها را بر اساس نوع مرغ مادر و پدر به گروه‌های مختلفی تقسیم می‌کنند که با عنوان راس، کاب، آرین، هوبارد و... نامگذاری می‌شوند. در هنگام فروش تخصصی جوجه یک روزه گوشتی مهم‌ترین فاکتوری که در نظر گرفته می‌شود، ضریب تبدیل مرغ است که ضریب تبدیل مرغ آرین بهتر از انواع دیگر شناخته می‌شود.

نژادهای جوجه یکروزه گوشتی

پرورش نژادهای جوجه یکروزه گوشتی یک راه عالی برای رسیدن به سودهی بیشتر است. مرغ یکی از ساده ترین چیزهایی است که می‌توانید در ملک خود برای گوشت پرورش دهید. اکنون، فقط باید بفهمید که کدام نژاد برای دارایی و نیازهای شما بهترین است! اگر به نژادهای جوجه گوشتی علاقه‌مند هستید، این پست از نغمه تورنگ طلایی، تمام اطلاعات مورد نیاز را به شما ارائه می‌دهد! فرقی نمی‌کند چه نژادی را انتخاب کنید، به هر حال شما می‌توانید با خرید و پرورش این نژادها، گوشتی بومی، سالم و خوشمزه برای خانواده و همشهریان خود تهیه کنید. جوجه‌های گوشتی پرندگانی هستند که عمدتاً برای تولید گوشت پرورش داده می‌شوند. بسیاری از نژادهای مختلف برای انتخاب گله جوجه‌های گوشتی وجود دارد. مهم است که نیازهای منحصر به فرد خود را مشخص کنید تا بتوانید بهترین انتخاب را برای پرورش داشته باشید

نگهداری جوجه یک روزه گوشتی

برای نگهداری از جوجه یک روزه گوشتی سالم، به مکانی تمیز و فضای کافی نیاز خواهید داشت. به طور کلی برای پرورش جوجه یک روزه گوشتی، مکانی را انتخاب کنید که تهویه مناسبی داشته باشد. در ابتدا به مکان بزرگی نیاز نخواهید داشت، اما از آنجایی که جوجه‌ها خیلی سریع رشد می‌کنند، تهیه مکانی بزرگ‌تر را درنظر داشته باشید. در پرورش و نگهداری جوجه یک روزه ارتفاع دیوار نیز مورد توجه است. جوجه‌های یک روزه پس از دو یا سه هفته به خوبی پرواز می‌کنند، بنابراین دیواره‌ها باید بسیار بلند باشد.

از آنجایی که جوجه‌ها خیلی سریع رشد می‌کنند، ضایعات زیادی نیز تولید خواهند کرد. به همین دلیل کف قفس را با ورقه‌هایی پوشانده و لازم است این ورقه‌ها به طور مرتب تعویض شوند تا از تولید بو و ایجاد ظاهر کثیف در محیط زندگی آن‌ها جلوگیری شود.

تفاوت‌ نژاد جوجه یک روزه گوشتی

جوجه‌ها به منظور تقویت ویژگی‌های خاصی که برای استفاده انسان مطلوب تلقی می‌شوند، به طور انتخابی پرورش داده می‌شوند. جوجه‌ها معمولاً برای تولید گوشت، تخم مرغ یا همراهی وقتی به عنوان حیوان خانگی نگهداری می‌شوند، بزرگ می‌شوند. برخی از نژادها در حالی که مقادیر نسبتاً کمی غذا می‌خورند به سرعت رشد می‌کنند و گوشت آنها را برای تولیدکنندگان مقرون به صرفه تر می‌شود. سایر نژادها تخم‌های بیشتری یا تخم‌های بزرگتر تولید می‌کنند.

نژادهای جوجه یکروزه گوشتی مختلفی وجود دارد که هر یک از آن‌ها کیفیت‌های متفاوتی دارند. قبل از خرید جوجه‌های گوشتی خود، باید تصمیم بگیرید که چه نوع جوجه‌ای بهترین گزینه برای مزرعه یا باغ شما خواهد بود. در اینجا مواردی وجود دارد که باعث ایجاد تفاوت اصلی در نژادها شده و باید هنگام تصمیم گیری برای خرید نژاد مورد نظر خود در نظر داشته باشید:

اندازه

آیا برای پرورش به پرندگان بزرگ نیاز دارید یا پرنده‌های کوچکتر را ترجیح می‌دهید؟

طعم

بسیاری از افراد نمی‌توانند تفاوت طعم را از یک نژاد به مرغ دیگر تشخیص دهند، اما طعم آن می‌تواند از نژادی به نژاد دیگر متفاوت باشد. طعم و مزه تحت تأثیر رژیم غذایی جوجه‌ها قرار می‌گیرد، اما نژاد نیز می‌تواند ایجاد تفاوت شود. به عنوان مثال، رنجرز قرمز کمی شیرین تر از جوجه‌های گوشتی کورنیش کراس است. یا یک نژاد گوشتی غیر معمولی، مانند یک عید پاک، نسبت به نژاد دو منظوره رنگ تیره‌تری دارد.

فروش جوجه یک روزه گوشتی در نغمه تورنگ طلایی

گرم نگه داشتن جوجه‌های یک روزه

جوجه‌های یک روزه باید در هفته اول 95 درجه، هفته دوم 90 درجه و به همین ترتیب (کاهش 5 درجه در هفته) تا پنج تا شش هفتگی یا رسیدن به دمای محیط بیرون نگهداری شوند. یک لامپ حرارتی مادون قرمز قرمز 250 واتی که در وسط محیط معلق است منبع توصیه شده برای این گرما است. نور قرمز به جلوگیری از مشکلات نوک زدن کمک کرده و نسبت به نور سفید برای جوجه‌ها استرس کمتری دارد.

دو دماسنج را در محیط پرورش قرار دهید (یکی روی زمین زیر لامپ و دیگری دورتر) تا بتوانید دما را اندازه گیری کرده و لامپ حرارتی را بر اساس آن به سمت بالا یا پایین تنظیم کنید. وقتی جوجه‌ها سرد می‌شوند، در یک توده زیر لامپ جمع می‌شوند. در حالی که وقتی گرم هستند، در محیط پخش شده و از چراغ دوری می‌کنند. با نظارت بر دماسنج، می‌توانید مطمئن شوید که جوجه‌های یک روزه گوشتی دمای مناسبی دارند، و می‌توانند در صورت لزوم تعیین کنند که آیا باید جمع شوند یا پخش شوند.

پاداش تمام این کارهای اولیه، جوجه‌های سالم و گوشتی در محیط شماست که پس از حدود 5 ماه می‌توانید از تخم مرغ یا گوشت آن‌ها استفاده کنید.

تغذیه جوجه یک روزه گوشتی

اولین چیزی که جوجه‌ یک روزه گوشتی هنگام ورود به آن نیاز دارد آب است، بنابراین داشتن آبخوری‌های مناسب و پر و تمیز نگه داشتن آنها بسیار مهم است. در صورت استفاده از آبخوری‌های نامناسب، جوجه‌های یک روزه می‌توانند غرق شوند یا به خود آسیب برسانند، بنابراین خرید تجهیزات مناسب قبل از شروع پرورش جوجه‌ها لازم و ضروری است. جوجه‌ها به ناچار ضایعات و خاک‌های کف قفس را در آب می‌ریزند، بنابراین ظرف‌های آب باید روزانه چندین بار شسته و پر شوند. همانطور که جوجه‌ها بزرگتر می‌شوند، به ظرف‌های بزرگ‌تری نیاز خواهید داشت. می‌توانید آبخوری‌ها را در سطوح بالاتر قرار دهید تا آب خوردن برای جوجه‌ها راحت‌تر باشد.

علاوه بر آب خوری، باید مکانی را برای دانه‌ها نیز در نظر داشته باشید تا جوجه‌های زیادی بتوانند به طور همزمان تغذیه کنند. مانند آبخوری، در صورت عدم استفاده از تجهیزات مناسب، بلایا ممکن است رخ دهد، بنابراین بهتر است آنچه را که مناسب است خریداری کنید تا از هرگونه رقابت بین جوجه‌ها جلوگیری نمایید.

فروش جوجه شتر مرغ توزیع دانخوری‌ها، فاصله بین آبخوری و دانخوری، حجم غذا و تعداد جوجه‌ها در هر دانخوری همگی از مواردی هستند که در هنگام پرورش جوجه یک روزه گوشتی باید در نظر داشته باشید.

فروش جوجه یک روزه گوشتی در نغمه تورنگ طلایی

مواد غذایی و تغیذیه مورد نیاز جوجه‌

برای شروع تغذیه، برخی خوراکی‌های دارویی یا غیردارویی موجود هستند که به طور خاص برای دادن هر چیزی که جوجه‌های در حال رشد نیاز دارند، فرموله شده‌اند. اگر جوجه‌ها برای کوکسیدیوز واکسینه شده باشند، می‌توان از خوراک بدون دارو استفاده کرد در حالی که خوراک دارویی برای جوجه‌هایی که واکسینه نشده اند خوب است. اگر جوجه یک روزه گوشتی می‌خرید، جوجه واکسینه شده دریافت نمی‌کنید، بنابراین بهتر است از خوراک اولیه دارویی استفاده نمایید.

فروش جوجه اردک از آنجایی که هدف از پرورش این جوجه‌ها تولید گوشت است، بدن آن‌ها به سطوح پروتئین بالاتری نسبت به سایر جوجه‌ها نیاز دارد. بنابراین، برای شروع تغذیه، پیشنهاد می‌کنیم از یک بوقلمون با پروتئین بالاتر استفاده کنید. علاوه بر این جوجه‌های یک روزه گوشتی به متونین و لیزین نیاز دارند، این مواد آمینواسیدهای لازم برای تبدیل مواد مغذی به گوشت هستند. جوجه‌ها همچنین به ویتامین‌های A، B2، B12، D3، K و مواد غذایی کم فیبر برای رشد نیاز دارند. البته این روند تغذیه به نوع پرنده ای که پرورش می‌دهید بستگی دارد. از آنجایی که جوجه‌ها در حال رشد هستند، باید به اندازه‌ای که می‌خواهند غذای اولیه دریافت کنند و نباید بیش از حد از حشرات، کرم‌ها، انگور و غیره تغذیه نمایند.

نحوه خرید از گروه تورنگ

امروزه بسیاری از افراد برای پرورش جوجه گوشتی در خانه و برخی برای پرورش این جوجه‌ها در مرغداری اقدام به خرید این محصول می‌کنند. مهم نیست که هدف شما چیست، شما با هر هدفی که جوجه گوشتی یک روزه را می‌خرید، لازم است جوجه‌ها را از مراکز معتبر که جوجه سالم و قوی به شما عرضه می‌کنند، تهیه نمایید. ما در گروه نغمه تورنگ طلایی این اطمینان را به شما خواهیم داد که تمامی جوجه‌های گوشتی از سلامتی و ایمنی کافی برخوردار هستند. برای خرید جوجه یک روزه گوشتی و همچنین اطلاع از قیمت روز جوجه‌ها می‌توانید با کارشناسان ما در نغمه تورنگ طلایی تماس بگیرید.

فروش جوجه یک روزه گوشتی در نغمه تورنگ طلایی

این مطلب تبلیغاتی است و محتوای آن توسط سفارش دهنده تهیه شده است.

کد خبر 591573

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.