کد خبر 591584
تاریخ انتشار: ۲۳ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۴:۰۰

ساعت24-علت تلف شدن هزاران ماهی در رود اودر (Oder) در اروپای مرکزی همچنان نامشخص باقی مانده است.

مقامات آلمان و لهستان در تلاش هستند تا علت تلف شدن هزاران ماهی در رود اودر که در بین این دو کشور در جریان است، مشخص شود.

از اواخر ماه گذشته میلادی هزاران ماهی تلف شده در گستره صدها کیلومتری این رود مشاهده شده است. این تصور وجود دارد که نفوذ ماده سمی به آب، علت تلف شدن این تعداد ماهی بوده است اگرچه تاکنون با وجود انجام تستهای گسترده نوع دقیق ماده شیمیایی مشخص نشده است.

همچنین در میان هشدارهای دولت آلمان مبنی بر وقوع فاجعه زیست محیطی از مردم درخواست شده تا از نزدیک شدن به این رود خودداری کنند.

هرچند مقامات آلمان و لهستان مورد انتقاد فعالان محیط زیست قرار گرفته‌اند چرا که آنان بر این باورند که اقدامات این دو کشور برای واکنش به موقع به این فاجعه و حفاظت از انسان‌ها موفقیت آمیز نبوده است.

روز جمعه، نخست وزیر لهستان، دو تن از مقامات محیط زیست کشور را به دلیل نحوه رسیدگی به این حادثه برکنار کرد. او توضیح داد که ابتدا تصور می شد این حادثه یک مشکل "محلی" است اما پس از آن خود را در مقیاس "بسیار بزرگ" نشان داد.

به گفته نخست وزیر این کشور، سال‌ها زمان نیاز است تا وضعیت رودخانه روند بهبود را طی کند.

به گزارش شبکه خبری بی بی سی، همچنین وزیر محیط زیست آلمان خواستار تحقیقات همه جانبه در مورد این حادثه شد و گفت: مقامات در تلاش هستند تا علت این فاجعه را کشف کنند.

کد خبر 591584

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.