رفتن به محتوا
تلویزیون سام با ۲ سال ضمانت سام سرویس
کد خبر 591687

تعداد قربانیان انفجار در ایروان افزایش یافت

ساعت24-وزارت شرایط اضطراری ارمنستان آمار جدیدی از افزایش تلفات، زخمی‌ها و مفقودشدگان انفجار در پایتخت این کشور ارائه داد.

html>

مقام‌های ارمنستانی روز دوشنبه (امروز) از افزایش تلفات انفجار مهیب روز گذشته در ایروان خبر دادند.

منابع رسانه‌ای از ایروان گزارش دادند، وزارت شرایط اضطراری ارمنستان اعلام کرده که تلفات انفجار روز یکشنبه (دیروز) در ایروان به ۶ کشته افزایش یافته است.

به گزارش خبرگزاری تاس، در بیانیه این وزارتخانه اعلام شده که با پیدا شدن دو جسد دیگر در خرابه‌های ساختمان‌هایی که روز گذشته در بازار عمده فروشی سورمالو در ایروان دچار انفجار شد، تعداد قربانیان انفجار ۶ نفر شده است.

«هایک کوستانیان» سخنگوی وزارت شرایط اضطراری ارمنستان گفت: آتش سوزی بزرگی که روز یکشنبه در بازار عمده فروشی سورمالو در ایروان رخ داد، مهار شده است و عملیات نجات همچنان ادامه دارد.

این مقام ارمنستانی افزود: «آتش دیگر گسترش نمی‌یابد. با این حال، ما نمی‌دانیم که در آنجا چه چیزی در انبار وجود دارد و چه چیزی در حال سوختن است، که کار برای خاموش کردن آتش را پیچیده می‌کند».

بر اساس اطلاعات این وزارتخانه، تعداد مفقودشدگان انفجار دیروز ۱۶ نفر است و بیش از ۶۰ نفر به مراکز درمانی در ایروان منتقل شده‌اند که ۲۸ نفر از آنها در بیمارستان بستری شده‌اند.

هنوز مقامات ارمنستانی درباره علت وقوع انفجار اظهارنظر قطعی نکرده و اعلام کرده‌اند که تلاش‌های امدادی برای کمک به حادثه دیدگان از یک سو و انجام تحقیقات درباره علت انفجار ادامه دارد.

تازه‌ترین خبرها