رفتن به محتوا
تلویزیون سام با ۲ سال ضمانت سام سرویس
کد خبر 591697

واکنش واشنگتن به زخمی شدن ۵ آمریکایی در قدس

ساعت24-وزارت خارجه ایالات متحده با بیانیه‌ای به زخمی شدن پنج آمریکایی در جریان تیراندازی در قدس اشغالی واکنش نشان داد.

html>

«ند پرایس» سخنگوی وزارت خارجه آمریکا امروز (دوشنبه) اعلام کرد که در میان صهیونیست‌های زخمی‌شده در جریان عملیات تیراندازی در قدس اشغالی، حداقل پنج تبعه آمریکایی وجود دارند.

بنا بر گزارش خبرگزاری رویترز، در پی اعلام خبر فوق، وزارت خارجه ایالات متحده در بیانیه‌ای اعلام کرد که واشنگتن این حادثه را یک «حمله تروریستی» مقابل قدس اشغالی می‌داند که هشت نفر در جریان آن زخمی شدند که دست‌کم پنج نفر از آن‌ها آمریکایی بودند.

وزارت خارجه آمریکا در بیانیه‌ای خود در این خصوص گفت: «سفیر ما در اسرائیل و مقام‌های آمریکایی در اورشلیم (قدس)، با خانواده‌های شهروندان آمریکایی که ما با آن‌ها ابراز همدردی و حمایت می‌کنیم در ارتباط هستند».

این بیانیه ادامه می‌دهد: «تیم ما در اورشلیم (قدس) بدون وقفه برای حمایت از قربانیان و خانواده‌های آن‌ها تلاش می‌کنند و با به نظارت نزدیک بر اوضاع ادامه می‌دهیم».

بامداد یکشنبه بود که یک جوان فلسطینی به سمت صهیونیست‌های حاضر در یک ایستگاه اتوبوس در قدس اشغالی شلیک کرد که به گفته منابع بیمارستانی اسرائیلی، حداقل هشت صهیونیست مجروح شدند.

جوان فلسطینی عامل این عملیات که از سوی پلیس رژیم صهیونیستی، «امیر صیداوی» ۲۵ ساله از اهالی شرق قدس اشغالی معرفی شده،‌ پس از تعقیب و گریز ساعته در محله «سلوان» بازداشت شد.

روزنامه عبری «یدیعوت آحارونوت» درباره جزئیات این عملیات نوشت که صیداوی با خودروی خود به محل عملیات رسید و از آن خارج شد و بلافاصله شروع به تیراندازی به سمت اتوبوس صهیونیست‌ها کرد که در پی آن، چند نفر زخمی شدند.

تازه‌ترین خبرها