کد خبر 595237
تاریخ انتشار: ۳ مهر ۱۴۰۱ - ۱۱:۱۰

ساعت24-فارس نوشت: رئیس جمهور اوکراین با انتقاد از موافقت نکردن تل‌آویو با درخواست وی برای فروش سامانه پدافندی به کی‌یف، گفت واقعا دلیل این تصمیم آنها را درک نمی‌کند.

«ولودیمر زلنسکی» رئیس جمهور اوکراین بامداد یکشنبه از مخالفت رژیم موقت صهیونیستی با ارسال سامانه‌های پدافند موشکی به کشورش ابراز ناخرسندی کرد.

زلنسکی طی مصاحبه‌ای گفت از اینکه تل‌آویو سامانه‌های پدافند موشکی به اوکراین نفروخت تا در برابر حملات موشکی روسیه مقابله کند، «بهت‌زده» است.

به نوشته خبرگزاری «رویترز»، وی در این‌باره گفت: «نمی‌دانم چه اتفاقی برای اسرائیل افتاده است. حقیقتاً و به‌راستی بهت‌زده هستم، زیرا درک نمی‌کنم که چرا آنها به ما پدافند هوایی نمی‌دهند».

رئیس جمهور اوکراین در فاصله کوتاهی بعد از آغاز عملیات نظامی ویژه روسیه در منطقه دونباس در تاریخ ۲۴ فوریه (پنجم اسفند) از رژیم صهیونیستی درخواست کرد تا سامانه‌های پدافندی «گنبد آهنین» را به کشورش بفروشد.

زلنسکی در این مصاحبه توضیح داد: «درک می‌کنم که وضعیت دشواری درخصوص سوریه و روسیه دارند. ولی حقیقت را می‌گویم. گفتگوهای من با سران اسرائیل هم فایده‌ای برای کمک به اوکراین نداشت».

از سوی دیگر، «دمیترو کولبا» وزیر امور خارجه اوکراین نیز اظهارات مقامات روسیه مبنی استفاده از تسلیحات اتمی برای دفاع از خود را «کاملا غیرقابل قبول» توصیف کرد.

به نوشته رویترز، کولبا در صفحه توئیتر خود نوشت: «بیانیه‌های غیرمسئولانه پوتین و لاوروف درباره استفاده احتمالی از تسلیحات اتمی، کاملا غیرقابل قبول هستند. اوکراین تسلیم نمی‌شود. ما از تمام قدرت‌های اتمی جهان می‌خواهیم که اکنون اعتراض کنند و به روسیه بفهمانند که چنین لفاظی‌هایی جهان را در خطر قرار می‌دهد و نباید آنها را تحمل کرد».

کد خبر 595237

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.