رفتن به محتوا
تلویزیون سام با ۲ سال ضمانت سام سرویس
کد خبر 595668

با این راهکارها صبح ها کودک خود را سریع تر آماده مدرسه رفتن کنید

ساعت24-اغلب بچه‌ها صبح‌ها برای رفتن به مدرسه و مهد کودک نیاز به کمک بزرگترهای خود دارند، در مطلب زیر راهکارهایی را در این خصوص به شما ارائه داده‌ایم.

خبر
html>

صبح ها هر یک دقیقه اهمیت دارد، به خصوص اگر بخواهید کودک خود را به سرعت برای رفتن به مهدکودک یا مدرسه آماده کنید و چیزی را هم فراموش نکنید. برای اینکه از همان آغاز روز روحیه ی خوبی داشته باشید و تأخیر هم نداشته باشید، راهکارهایی هست که در این زمینه به شما کمک می کند.

۱- نزدیک در خانه جای مخصوصی درست کنید و هر چه قبل از خروج نیاز دارید را آنجا بگذارید

یک جای مخصوص در قسمت ورودی خانه درست کنید و هر وسیله ای مثل کیف را که قبل از خروج از خانه باید بردارید آنجا نگه دارید. به این ترتیب همه ی چیزهایی که برای مدرسه یا مهد کودک فرزندتان نیاز است یکجا قرار می گیرد و دیگر مجبور نمی شوید همه جای خانه را دنبال وسایل مورد نظرتان بگردید.

۲- یک فهرست از کارهایی که فرزندتان باید انجام دهد تهیه کنید. این کار به منظم و مستقل تر شدن او کمک می کند

برنامه ریزی برای بچه ها

هر کاری که انجام شد (مثل شستن دست و صورت، مسواک زدن دندان ها یا مرتب کردن تخت) می توانید یک علامت مثل برچسب فانتزی کوچک جلوی آن بزنید تا دقیقاً ببینید که کدام کارها انجام شده و کدام کارها خیر.

۳- از تایمر استفاده کنید. برای مدیریت بهتر زمان، برای هر کاری مدت زمان مشخصی را تعیین کنید

مثلاً ۵ دقیقه برای شستن دست و صورت و شانه کردن موها، ۱۰ دقیقه برای صبحانه و ۱۰ دقیقه برای پوشیدن لباس. با این کار فرزندتان راحت تر وقت خود را مدیریت می کند و متوجه می شود که چقدر فرصت دارد.

۴- کیف، وسایل و لباس های فرزندتان را از شب قبل آماده کنید

بیدار شدن بچه ها

این کار به یک نظم شبانه نیاز دارد اما صرفه جویی زیادی در وقت تان می کند. وضعیت آب و هوای روز بعد را چک کنید، لباس ها را آماده و آویزان کنید. با توجه به برنامه ی درسی فرزندتان مطمئن شوید همه ی کتاب و دفترها و وسایل لازم در کیفش قرار گرفته است.

۵- با استفاده از ابزارهای نظم دهنده اکسسوری های دخترتان را دسته بندی کنید

این ابزارهای نظم دهنده برای دخترها واجب اند. بهتر است از مدل های شفاف استفاده کنید تا فرزندتان بتواند داخل آن را ببینید. هر نوع اکسسوری را در جای خودش بگذارید، مثل کش ها را در یک قسمت و گل سرها را در قسمتی دیگر. این کار درست کردن موها را راحت تر می کند و دیگر لازم نیست تمام خانه را به دنبال یک سنجاق سر کوچک بگردید.

۶- صبحانه را از شب قبل آماده کنید

هر چه که برای آماده کردن صبحانه نیاز است را در دسترس بگذارید یا اگر بخشی از صبحانه پختنی است، در صورت امکان آن را از قبل بپزید و صبح روز بعد تنها گرم کنید.

۷- لباس های فرزندتان را روی وسیله ی گرمایشی خانه گرم کنید تا صبح ها گرم و راحت از خواب بیدار شود

در زمستان مجبور کردن خود برای بیرون آمدن از زیر لحاف کار بسیار دشواری است. صبح ها هوای خانه بسیار سردتر از شب ها است. اگر لباس های فرزندتان را روی یک وسیله گرمایشی با دقت گرم کنید، صبح فرزندتان بسیار خوشایندتر می شود.

۸- بین فرزندان تان رقابت به راه اندازید

لوازم التحریر

اگر بیشتر از یک فرزند دارید، می توانید بین آن ها مسابقه ی «چه کسی سریع تر آماده می شود» به راه بیاندازید. قرار نیست با این کار فرزندان تان را باهم مقایسه کنید، بلکه هدف تنها این است که سرعت انجام کارهایشان را به شکلی سرگرم کننده بالا ببرید. جایزه ای که به آن ها می دهید باید کوچک باشد و همه ی فرزندان تان را راضی کند. مثلاً به برنده ی مسابقه اجازه دهید بازی عصرگاهی خانواده یا کتابی که باهم می خوانید را او انتخاب کند. با این کار، همه در پایان برنده خواهند بود.

منبع: روزیاتو

تازه‌ترین خبرها