کد خبر 595792
تاریخ انتشار: ۱۱ مهر ۱۴۰۱ - ۱۷:۰۰

ساعت24-رئیس حزب دموکرات کردستان عراق و نخست وزیر این کشور امروز (دوشنبه) بر اهمیت گفتگو برای خروج از انسداد سیاسی کشورشان تاکید کردند.

به گزارش ایسنا، به نقل از شفق نیوز، مسعود بارزانی، رئیس حزب دموکرات کردستان عراق و مصطفی الکاظمی، نخست وزیر این کشور در شهر اربیل با هم دیدار کردند.

دو طرف در این دیدار پیرامون وضعیت کلی سیاسی کشور و اهمیت انجام گفت‌وگوی ملی بین تمامی گروه‌های سیاسی جهت خروج از بن‌بست سیاسی که بر اوضاع عمومی تأثیر می‌گذارد و مانع ارائه خدمات به شهروندان شده و تهدیدی برای بی‌ثباتی است، بحث و گفتگو کردند.

همچنین در این دیدار بر نقش فعالیت‌های سیاسی و اجتماعی در دستیابی به تفاهم، کاهش تنش، پرهیز از اقدامات تحریک آمیز و اهمیت تکیه بر گفتمان ملی مسئولانه برای عراقی دموکراتیک و فدرال تاکید شد که در آن قانون اساسی و قانون بالاتر از همه است.

از دیگر محورهای این دیدار چالش‌های مختلف امنیتی و اهمیت ادامه هماهنگی مشترک بین بغداد و اربیل برای رسیدگی به پرونده‌های متعددی بود که مهمترین آنها مبارزه با تروریسم و حملات مکرر به مناطق عراق است و اینکه عراق نباید نقطه آغاز حمله به کشورهای همسایه یا مکانی برای تهدید باشد.

انتهای پیام

کد خبر 595792

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.