ساعت24-منابع عراقی از حمله راکتی به مقرهای حشد شعبی و ارتش عراق در منطقه کاخ‌های ریاست جمهوری در بصره خبر دادند.

به نقل از السیاسة نیوز، منابع عراقی اعلام کردند که مقرهای حشد شعبی عراق و مقر عملیات مشترک در منطقه کاخ‌های ریاست جمهوری در بصره در معرض حمله تروریستی با ۱۴ موشک کاتیوشا قرار گرفت.

به گفته منابع، درگیری‌هایی میان نیروهای امنیتی و گروه‌های مسلحی که این منطقه را مورد هدف قرار دادند رخ داد. نیروهای حشد شعبی نیز با این حملات مقابله کردند.

برخی منابع از کشته و زخمی شدن ۱۲ تروریست در جریان مقابله نیروهای حشدالشعبی با تروریست‌ها خبر دادند.

فرمانده عملیات بصره اعلام کرد که بعد از درگیری‌های شب گذشته اکنون آرامش در این استان برقرار است.

همچنین به گفته منابع استان ذی قار شب گذشته شاهد درگیری‌ها میان افراد خرابکار و نیروهای امنیتی بود. افراد خرابکاری که به گفته منابع به میان معترضان نفوذ کرده بودند از کوکتل مولوتوف و سلاح استفاده می‌کردند.

معترضان لاستیک خودروها را در نزدیکی ساختمان استانداری ذی قار به آتش کشیده و برای ورود به این ساختمان تلاش کردند.

محمد الغازی، استاندار ذی‌قار گفت که در پی آتش‌سوزی عمدی در ساختمان اداری استانداری، مقررات منع رفت و آمد در این استان جنوبی عراق به مورد اجرا درآمد و اوضاع اکنون تحت کنترل است.

استاندار ذی‌قار تاکید کرد که دستور عدم تیراندازی به سوی تظاهرکنندگان را صادر کرده است که تاکید کردند هیچ ارتباطی با گروه خرابکار که اقدام به آتش‌زدن بخشی از این ساختمان کردند، نداشتند.

الغازی متعهد شد که خرابکاران دستگیر خواهند شد و سیاست مشت آهنین، برای برقراری امنیت اعمال خواهد شد.

گروهی نقابدار شب گذشته همزمان با برپایی تظاهرات «انقلابیون اکتبر»، بخش‌هایی از این استانداری را به آتش کشیدند.

همچنین صبح امروز (سه شنبه) رئیس ستاد ارتش عراق، معاون عملیات مشترک، فرمانده نیروی زمینی و فرمانده نیروهای پلیس فدرال برای اطلاع از وضعیت امنیتی ذی قار وارد این استان شدند.

این ناآرامی‌ها چند روز پس از تظاهرات گسترده در عراق به ویژه در بغداد و برخی شهرهای جنوبی در سومین سالگرد جنبش موسوم به "انقلاب اکتبر" سال ۲۰۱۹ آغاز شد و در مناطق مختلف عراق به ویژه جنوب و همچنین پایتخت گسترش یافت.

کد خبر 595893

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.