رفتن به محتوا
تلویزیون سام با ۲ سال ضمانت سام سرویس
کد خبر 599716

ژنرال ارشد جمهوری چک: ارتش ما باید برای درگیریهای گسترده آماده شود

ساعت24-رئیس ستاد کل ارتش جمهوری چک در جمع فرماندهان ارتش این کشور از لزوم آمادگی نیروهای مسلح این کشور برای نبرد محتمل با روسیه خبر داد.

به گزارش فارس، «کارل زهکا» رئیس ستاد کل ارتش جمهوری چک روز سه‌شنبه در یک مجمع فرماندهی ارتش این کشور از لزوم آمادگی نیروهای مسلح این کشور برای نبرد محتمل با روسیه خبر داد.

به گزارش وبگاه «رادیو جمهوری چک» ژنرال«کارل زهکا» رئیس ستاد کل ارتش جمهوری چک گفت: «اگر درگیری بین روسیه و ناتو رخ دهد، ارتش چک از همان دقیقه اول شرکت فعال خواهد داشت».

این ژنرال ارشد گفت که اولویت اصلی ارتش اکنون آماده شدن برای جنگ گسترده علیه یک دشمن قوی است. وی افزود که ارتش جمهوری چک باید تجربه خود را در عملیات ضد تروریسم حفظ کند.

زهکا خاطرنشان کرد که با وجود افزایش بسیار بودجه نظامی، ارتش منابع کافی برای رسیدگی به همه مشکلات خود ندارد.

این در حالی است که هزاران نفر در پایتخت جمهوری چک چندی قبل در اعتراض به افزایش هزینه‌های زندگی علیه دولت، ناتو و اتحادیه اروپا تظاهرات کردند.

این تظاهرات در میدان «ونسسلاس» درشهر «پراگ» پایتخت جمهوری چک و مصادف با تعطیلات ملی این کشور برگزار شد. معترضان از «پیاتر فیالا» نخست وزیر و دولت ائتلافی او خواستند استعفا دهند. حاضران در تظاهرات علیه اوکراین، اتحادیه اروپا، ناتو، سازمان ملل و سازمان بهداشت جهانی انتقاد کردند. یکی از سخنرانان این تظاهرات گفت: «روسیه دشمن ما نیست، دولت جنگ طلبان دشمن است.»

یکی از معترضان گفت: «دولتی که ما داریم بدترین دولت در تاریخ جمهوری چک است و من تنها کسی نیستم که چنین فکر می‌کنم.»

یک تحلیلگر موسسه ورسیک ماپل کرافت چندی قبل گفت که اگر اروپا در زمستان امسال با اختلال غیرمنتظره در عرضه گاز مواجه شود، احتمالا افزایش بیشتر ناآرامی‌های داخلی و بی‌ثباتی دولت‌های اروپایی را در برخواهد داشت

تازه‌ترین خبرها