رفتن به محتوا
تلویزیون سام با ۲ سال ضمانت سام سرویس
کد خبر 600229

حیوانی که صدایش شبیه خوانندگان متال است!

ساعت24-وقتی صحبت از آواز می‌شود، خفاش‌ها از بیشتر گونه‌ها پیشی می‌گیرند؛ فریادهای آن‌ها محدوده فرکانسی فوق‌العاده‌ای در حدود ۷ اکتاو از ۱ تا ۱۲۰ کیلوهرتز را در بر می‌گیرد که بسیار خارج از محدوده شنوایی انسان است.

به لطف یک مطالعه جدید روی آناتومی خفاش توسط محققان دانشگاه جنوب دانمارک، ما اکنون ایده بهتری در مورد چگونگی و چرایی فعالیت خفاش‌ها داریم. در فرکانس‌های بالاتر، از تماس خفاش برای پژواک‌گذاری استفاده می‌شود. فریادهای با فرکانس پایین نحوه صحبت خفاش ها با یکدیگر است.

به طور شگفت انگیزی، خفاش‌ها برای برقراری ارتباط با صدای پایین تر و غرغر خود از ساختارهایی مشابه ساختارهایی که توسط خوانندگان متال به کار می‌گیرد، استفاده می‌شود.

این تارهای بطنی یا تارهای صوتی کاذب نامیده می شوند و به نظر می رسد خفاش ها از آنها برای تولید صداهایی بین ۱ تا ۵ کیلوهرتز استفاده می کنند و اغلب در موقعیت های هشدار به خفاش های دیگر استفاده می شود.

کوئن المانز زیست شناس دانشگاه جنوب دانمارک می گوید:" ما برای اولین بار متوجه شدیم که چه ساختارهای فیزیکی در حنجره خفاش‌ها برای ایجاد صداهای مختلف وجود دارد."

به عنوان مثال، خفاش‌ها می‌توانند با استفاده از تارهای صوتی کاذب خود تماس‌هایی با فرکانس پایین برقرار کنند - مانند خوانندگان متال.

در انسان، چین‌های بطنی بالای تارهای صوتی قرار می‌گیرند، اما مستقیماً در تولید صداهای عادی صحبت کردن یا آواز دخالت ندارند. تصور می شود که آنها به محافظت از تارهای صوتی کمک می کنند، به حفظ فشار کمک می کنند، و احتمالا به شکل دادن به صدا کمک می کنند.

تازه‌ترین خبرها