کد خبر 600319
تاریخ انتشار: ۱۲ آذر ۱۴۰۱ - ۰۹:۳۷
و دوباره لیونل مسی...

ساعت24-‌رقابت‌های جام جهانی از مرحله یک‌هشتم نهایی از امروز استارت می‌خورد و در دو دیدار حساس، ابتدا هلند با آمریکا مصاف می‌دهد و سپس، آرژانتین، یکی از تیم‌های مدعی و محبوب جام جهانی 2022 به مصاف استرالیا می‌رود. دیداری که حداقل روی کاغذ برای یاران لیونل مسی افسانه‌ای چندان بازی سخت و دشواری برای یک‌هشتم نهایی جام جهانی نخواهد بود.

‌رقابت‌های جام جهانی از مرحله یک‌هشتم نهایی از امروز استارت می‌خورد و در دو دیدار حساس، ابتدا هلند با آمریکا مصاف می‌دهد و سپس، آرژانتین، یکی از تیم‌های مدعی و محبوب جام جهانی 2022 به مصاف استرالیا می‌رود. دیداری که حداقل روی کاغذ برای یاران لیونل مسی افسانه‌ای چندان بازی سخت و دشواری برای یک‌هشتم نهایی جام جهانی نخواهد بود.

هلند – آمریکا: این یکی می‌توانست تقابل تیم ملی ایران با هلند در یک‌هشتم نهایی باشد. هلند در گروه نخست این رقابت‌ها با کسب 7 امتیاز، بالاتر از سنگال، به عنوان تیم نخست به مرحله حذفی رسیده و باید با تیم دوم گروه B بازی کند. تیم دوم گروه B همان آمریکایی است که در آخرین بازی مرحله گروهی موفق شد با یک گل ایران را شکست دهد و به یک‌هشتم نهایی برسد. ایران در آن بازی حتی اگر یک تساوی هم کسب می‌کرد می‌توانست خودش را به جای آمریکا به این مرحله برساند.‌به هر روی، هلند در شرایطی قرار است امشب اولین بازی مرحله یک‌هشتم نهایی را برگزار کند که با ترکیبی از بازیکنان جوان و باتجربه راهی جام جهانی شده و با هدایت لوئی فان‌خال که به نظر می‌رسد برای همیشه دنیای مربیگری را رها کرده، به مرحله حذفی رسیده است. هلند در جام جهانی 2014 هم با فان‌خال به نیمه‌نهایی رسید و حالا امیدوار است تجربه شیرین آن دوره دوباره برایش تکرار شود. البته که رقیب امشب برایش چندان رقیب دست و پا بسته‌ای نخواهد بود. آمریکا هم با گرگ برهالتر تیمی جوان و جذاب ساخته که به نظر می‌رسد هدف اصلی‌اش جام جهانی 2026 است که قرار است خودش میزبانی آن جام را بر عهده بگیرد. آمریکا در حالی بالاتر از ایران و پایین‌تر از انگلیس به یک‌هشتم نهایی رسیده که یکی از سه تیم جوان جام محسوب می‌شود و به غیر از سه بازیکن همگی زیر 30 سال هستند. آمریکا، همان‌طورکه کارلوس کی‌روش، پیش از بازی ایران با کشور عنوان کرده بود، یکی از تیم‌های منسجم این جام و منسجم‌ترین تیم گروه دوم بود. آنها برخلاف سایر تیم‌ها با کمترین نوسان به یک‌هشتم نهایی رسیدند. هلند و آمریکا در شرایطی امشب رودرروی یکدیگر قرار می‌گیرند که پیش از این، پنج بار به مصاف هم رفته‌اند که همگی دوستانه بوده و چهار برد برای هلندی‌ها رقم خورده و یکی از آنها به سود آمریکا به اتمام رسیده است.

آرژانتین – استرالیا: دومین بازی شب را تیم‌های آرژانتین و استرالیا برگزار می‌کنند. این یکی به دلیل حضور لیونل مسی و کلا تیم ملی آرژانتین، جذابیت بیشتری خواهد داشت. این تیم تماشاگران زیادی در قطر دارد که بسیاری از آنها می‌خواهند مسی و یارانش درست تا فینال پیش بروند. با این حال، شکست برابر عربستان در دیدار نخستشان در جام جهانی کمی هوادارانشان را نگران کرده است. از سوی دیگر، از آنجا که این جام جهانی آخرین جامی است که مسی در آن بازی می‌کند، بسیاری منتظر هستند تا ببینند بالاخره ویترین لئو پر می‌شود یا نه. آرژانتین به غیر از غافلگیری مقابل عربستان، در دو دیدار دیگرش برابر مکزیک و لهستان بی‌نقص نشان داد و سرانجام توانست با کسب 6 امتیاز به عنوان صدرنشین گروه C صعود کند. یک‌هشتم نهایی در شرایطی برای آنها از امروز استارت می‌خورد که این تیم 36 سال است در رؤیای کسب مجدد جام جهانی است. شاید آنها از همین حالا نه به استرالیا، بلکه به رقیب مرحله بعدی که احتمالا هلند است فکر می‌کنند.‌در سوی دیگر این دیدار هم استرالیایی حضور دارد که کمتر کسی با توجه به سبک بازی اول این تیم برابر فرانسه، شانسی برای صعود آنها متصور بود. با این حال، استرالیا با کسب شش امتیاز در گروه D به عنوان تیم دوم صعودش را قطعی کرد تا اولین نماینده آسیا و اقیانوسیه باشد که حضور در این مرحله از جام جهانی را تجربه می‌کند. آرژانتین و استرالیا در دو دیدار به مصاف هم رفته‌اند که یکی در جام کنفدراسیون‌های 2005 بوده و دیگری در دیداری دوستانه. هردو بازی را هم آرژانتین به سود خودش خاتمه داده است.

شرق

کد خبر 600319

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.