کد خبر 600403
تاریخ انتشار: ۱۳ آذر ۱۴۰۱ - ۱۰:۵۷

ساعت24-بازار طلا در تلاش است تا قیمت ۱۸۰۰ دلار در هر اونس را حفظ کند زیرا معامله‌گران به قدرت قابل‌توجه در بازار کار ایالات‌متحده واکنش نشان می‌دهند که همچنان انتظارات کاهش قریب الوقوع را به چالش می‌کشد.

اداره آمار کار ایالات‌متحده روز جمعه اعلام کرد که ۲۶۳ هزار شغل در ماه نوامبر ایجاد شده است. این داده‌ها به‌طور قابل‌توجهی از انتظارات پیش‌بینی‌شده اقتصاددانان که افزایش شغلی حدود ۲۰۰ هزار نفر را پیش‌بینی می‌کردند، پیشی گرفت.

بازار طلا در آستانه انتشار گزارش حقوق و دستمزد غیرکشاورزی تحت فشارهای فنی فروش اندکی قرار داشت و شاهد تحرک چندانی نبود. هر اونس طلا در ماه فوریه آخرین بار به قیمت ۱۷۹۸ دلار معامله شد که تقریباً یک درصد در روز کاهش داشت.

کاترین جوج، اقتصاددان ارشد در CIBC گفت: فدرال رزرو به دنبال خنک کردن بازار کار است تا تورم را به هدف بازگرداند و داده‌های اشتغال در ماه نوامبر نتیجه زیادی در این زمینه نداشت.

برخی از تحلیلگران اظهار کردند که آخرین داده‌های اشتغال باید فدرال رزرو را مجبور کند تا سیاست پولی تهاجمی خود را تا پایان سال حفظ کند. با این حال، بازارها همچنان احتمال نزدیک به ۷۵ درصدی را برای افزایش ۵۰ واحدی نرخ بهره در ماه آینده دارند.

بر اساس گزارش کیتکو، قیمت طلا پیش از تعطیلی بازار به ۱۷۹۷ دلار و ۳۰ سنت رسید و قیمت طلا در بازار معاملات آمریکا نیز به ۱۷۹۸ دلار و ۳۰ سنت رسید.

کد خبر 600403

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.