آماری قابل توجه از بینندگان جام‌جهانی قطر در جهان

ساعت24-سایت فیفا می‌گوید، جام جهانی قطر ۲۰۲۲ همچنان به لحاظ جذب بینندگان تلویزیونی در سراسر جهان، با رکوردشکنی‌هایی همراه است.در حالی که سپردن جام جهانی به کشوری آسیایی از منطقه خاورمیانه در بدو امر انتقادهایی را روانه فیفا کرده بود اما همانطور که رییس فیفا در آغاز بازی ها و در نشست خبری اش پیش بینی کرده بود، نگاهی به بینندگان تلویزیونی این رویداد ورزشی، حاکی از استقبال قابل قبول از جام جهانی ۲۰۲۲ است.

بر اساس ارقام اعلام‌شده توسط فیفا، بازی گروهی ژاپن و کاستاریکا در روز یکشنبه ـ ۲۷ نوامبر ـ میانگین مخاطبان ۳۶.۳۷ میلیون نفر را در کشور ژاپن به خود جلب کرد. این تعداد بیننده، ۷۴ درصد بیش از میانگین بینندگان مرحله‌ی گروهی جام جهانی فوتبال در سال ۲۰۱۸ است.

روز پنجشنبه ـ ۲۴ نوامبر ـ در کره جنوبی، ۱۱.۱۴ میلیون نفر بازی نخست تیم خود در جام جهانی را مقابل اروگوئه تماشا کردند. این پخش تلویزیونی با افزایش ۹۷ درصدی تعداد بیننده، در مقایسه با میانگین مسابقات مرحله گروهی جام جهانی فوتبال در برزیل ۲۰۱۴ و ۱۸ درصد بیشتر از روسیه ۲۰۱۸ همراه بوده است.

آماری قابل توجه از بینندگان جام‌جهانی قطر در جهان

تعداد قابل توجهی از علاقمندان فوتبال در اروپا نیز خود را برای تماشای دور دوم مسابقات مرحله گروهی آماده کردند. بر این اساس یکشنبه ـ ۲۸ نوامبر ـ ۶۵ درصد از مردمی که در اسپانیا تلویزیون تماشا می کنند، بازی تیم ملی خود را در یکی از جذاب‌ترین بازی‌های این تورنمنت در مصاف با آلمان دنبال کردند.

همچنین به‌شکلی باورنکردنی، بیش از سه چهارم (۷۶.۶٪) از تمام افرادی که در هلند تلویزیون تماشا می‌کنند، شاهد ضربه شگفت‌انگیز کودی گاکپو در مقابل اکوادور بودند. این عدد بالاترین میزان بیننده تلویزیون در این کشور در سال ۲۰۲۲ و همچنین بیشتر از هر مسابقه‌ای در جام جهانی فوتبال در سال ۲۰۱۸ بود.

آماری قابل توجه از بینندگان جام‌جهانی قطر در جهان

در فرانسه، رویارویی تیم ملی این کشور مقابل دانمارک از شبکه تلویزیونی TF۱ پخش شد و تعداد بیننده این فوتبال، میانگین ۱۱.۶ میلیون نفر را به ثبت رساند. در دقایق پایانی، مسابقه به اوج خود رسید و ۱۴.۵۶ میلیون بیننده، تماشاگر گل دیرهنگام و پیروزی‌بخش کیلیان امباپه بودند. آمار ثبت‌شده، در صدر تعداد بیننده‌های تلویزیونی مسابقات فوتبال در فرانسه قرار گرفت. پیشتر در بازی فرانسه مقابل استرالیا، رقم ۱۴ میلیون بیننده ثبت شده بود.

بر اساس آمار منتشرشده توسط فیفا، بازی پرتغال با اروگوئه که روز دوشنبه، ۲۸ نوامبر برگزار شد هم بالاترین میزان تماشاگر تلویزیونی برای فوتبال پرتغال در یک بازی جام جهانی را به ثبت رساند. در مجموع، ۵.۳۵ میلیون بیننده در پرتغال حداقل یک دقیقه از پخش زنده بازی این تیم در حین صعود به مرحله حذفی را تماشا کردند.

آماری قابل توجه از بینندگان جام‌جهانی قطر در جهان

علاوه بر این، پخش انگلیسی‌زبان رویارویی ایالات متحده آمریکا با انگلیس در روز جمعه (۲۵ نوامبر)، پربیننده‌ترین مسابقه فوتبال مردان در تلویزیون ایالات متحده لقب گرفت که با بیشترین بیننده ـ ۱۹.۶۵ میلیون بیننده در FOX ـ ثبت شد.

پخش این مسابقه به زبان اسپانیایی در شبکه امریکایی Telemundo هم دومین بازی پربیننده مرحله گروهی در جام جهانی فیفا لقب گرفت.

در همین حال، در مکزیک، پخش تلویزیونی دیدار آرژانتین و مکزیک، ۲۰.۹۶ میلیون نفر را پای گیرنده‌های تلویزیونی نشاند. علاوه بر این، میانگین تعداد مخاطبان در کانادا برای تماشای دیدار تیم ملی این کشور با کرواسی، ۴.۳۳ میلیون نفر با سهم ۶۸.۴ درصد بود. این رقم، ۱۷ درصد بیشتر از مسابقه افتتاحیه کانادا و ۱۲ درصد بیشتر از مجموع بیشترین تعداد بیننده در این منطقه برای مسابقات ۲۰۱۸ بود.

آماری قابل توجه از بینندگان جام‌جهانی قطر در جهان

علاقمندی به تماشای رقابت های جام جهانی در آمریکای جنوبی با طرفدارانی که مثل همیشه مشتاق هستند، هیچ حد و مرزی نمی‌شناسد. در آرژانتین، میانگین تعداد بیننده در بازی مهم با مکزیک ۸.۴۸ میلیون نفر بود که رقم شگفت انگیز ۸۱.۳ درصد بیننده را به ثبت رساند. این عدد ۵ درصد بیشتر از تعداد بیننده بازی اول آرژانتینی ها مقابل عربستان سعودی و همچنین بالاتر از میانگین تعداد بیننده مسابقات مرحله گروهی این تیم در جام جهانی ۲۰۱۸ بوده است.

ایسنا

کد خبر 600465

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.