کد خبر 600522
تاریخ انتشار: ۱۴ آذر ۱۴۰۱ - ۱۵:۴۵

ساعت24- نشریه پولیتیکو با استناد بر اسناد داخلی وزارت دفاع و مقامات آگاه به این موضوع گزارش داد، کاهش قریب‌الوقوع بودجه پنتاگون می‌تواند اختلالی در روند کمک‌های نظامی آمریکا به اوکراین ایجاد کند.

 هم‌زمان با اینکه جمهوری‌خواهان و دموکرات‌ها در رابطه با تخصیص بودجه بحث و گفت‌وگو می‌کنند، کنگره آمریکا باید تا ۱۶ دسامبر یک لایحه دفاعی یک‌ساله جایگزین را تصویب کند. با این حال،‌ طبق گزارش این نشریه، این لایحه می‌تواند بودجه پنتاگون را ۲۹ میلیارد دلار یا ۳.۷ درصد در مقایسه با آنچه کاخ سفید برای بودجه مالی ۲۰۲۳ درخواست کرده بود، کاهش دهد.

مایکل مک‌کورد، مدیر ارشد مالی پنتاگون روز شنبه اعلام کرد، ایالات متحده مشکلاتی در ارسال مهمات جدید به اوکراین خواهد داشت زیرا بودجه تعیین شده برای کی‌یف تا بهار به اتمام خواهد رسید.

وی در ادامه تاکید کرد: «اوکراین در یک جنگ واقعی است و ما تامین‌کننده شماره یک آن‌ها هستیم... اگر تسلیحات و مهمات آن‌ها تمام شود، درگیر وضعیت بدی خواهند شد.»

طبق گزارش این نشریه، کمبود بودجه پنتاگون نیز می‌تواند ارسال سیستم‌های تسلیحاتی به اوکراین از جمله هویتزر M۷۷۷ را با تاخیر مواجه کند.

این گزارش پس از آن منتشر شد که مقامات پنتاگون به کنگره آمریکا هشدار دادند که کاهش بودجه به دلیل نرخ بالای تورم، برنامه‌های وزارت دفاع آمریکا را مختل خواهد کرد.

کد خبر 600522

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.