رفتن به محتوا
تلویزیون سام با ۲ سال ضمانت سام سرویس
کد خبر 603648

واشنگتن: روسیه ده‌ها هزار نیروی تازه‌نفس به جنگ اوکراین فرستاده است

ساعت24-مقام ارتش آمریکا که نخواست نامش فاش شود، به «سی‌ان‌ان» خبر داد که روسیه ده‌ها هزار نظامی جدید را به خطوط مقدم جنگ با اوکراین اعزام کرده است.

به گزارش فارس، در حالی که حمایت‌های همه جانبه تسلیحاتی، اطلاعاتی و مالی واشنگتن و متحدانش به کی‌یف ادامه دارد، یک مقام نظامی آمریکا ادعایی درباره استقرار ده‌ها هزار نظامی جدید روسیه در خطوط مقدم جنگ مطرح کرده است.

در شرایطی که سفر مخفیانه اخیر «ویلیام برنز» رئیس سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا (سیا) به اوکراین از یک سو و توصیه‌های میدانی واشنگتن و متحدانش درباره جنگ با روسیه همچنان خبرساز است، واشنگتن ادعایی تازه درباره آرایش نظامیان مسکو مطرح کرده است.

یک مقام ارشد ارتش آمریکا که نخواست نامش فاش شود، به «سی‌ان‌ان» خبر داد که روسیه ده‌ها هزار نظامی جدید را به خطوط مقدم جنگ با اوکراین اعزام کرده است.

به گفته این مقام، روسیه طی چند ماه اخیر ده‌ها هزار نیروی جدید را برای تقویت خطوط مقدم در اوکراین اعزام کرده است.

مقام ناشناس نظامی آمریکایی البته ادعا کرده که ارسال این نظامیان به خطوط مقدم جنگ با اوکراین، تفاوت ناچیزی ایجاد کرده و آنها «با تجهیزات کم و آموزش ناچیز با شتاب زدگی به صحنه نبرد فرستاده شدند».

بنا بر گفته این مقام نظامی آمریکایی، روسیه این نیروها را به عنوان جایگزین یا تقویت کننده برای واحدهای موجود فرستاده است به جای اینکه بخواهد واحدهای تازه سازماندهی شده و منسجم را به خطوط مقدم بفرستد.

وی افزود، بعد از فرمان ماه اکتبر برای بسیج ۳۰۰ هزار نفری جدید به ارتش روسیه ده‌ها هزار نیروی جدید به خطوط مقدم اعزام شده‌اند.

«مارک میلی» رئیس ستاد مشترک نیروهای مسلح آمریکا روز جمعه هفته گذشته ادعا کرد که تعداد کشته و زخمی‌های ارتش روسیه در جنگ اوکراین «اکنون به بیش از ۱۰۰ هزار نفر» رسیده است.

ادعای جدید سی‌ان‌ان به نقل از مقام ارشد نظامی آمریکا در شرایطی مطرح شده که اخیرا رئیس سیا به کی‌یف سفر مخفیانه انجام داد و با رئیس‌جمهور اوکراین دیدار کرد.

پیشتر در خبرها آمده بود که یک مقام ارشد آمریکایی خبر داد که واشنگتن به اوکراین توصیه کرده که این کشور نیروهای نظامی خود را از «باخموت» خارج کند.

از سوی دیگر، منابع خبری گزارش دادند که پنتاگون به اوکراین توصیه کرده که تا زمان رسیدن تسلیحات جدید از هرگونه حمله گسترده به نیروهای روسی خودداری کند

نظرات کاربران
نظر شما

ساعت 24 از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

تیتر داغ
تازه‌ترین خبرها