رفتن به محتوا
سفر باتو
کد خبر 603707

رستمیان: در کنار انتظار مسئولان ما هم توقع حمایت بیشتر داریم

ساعت24-ملی پوش تپانچه گفت: همانطور که مسئولان از تیراندازان انتظار مدال دارند ما هم انتظار توجه و حمایت بیشتر داریم.

به گزارش ایسنا، هانیه رستمیان در خصوص برنامه‌هایش تا المپیک پاریس اظهار کرد: تیم ملی تیراندازی تا المپیک چند مسابقه جهانی و آسیایی دارد که مهمترین آن بازی‌های آسیایی است. حضور در همه این مسابقات باعث می‌شود تجربه‌ مسابقه و حضور در فینال را افزایش دهیم و با آمادگی کامل در مسابقات آسیایی و المپیک شرکت کنیم. امیدوارم که قبل از این مسابقات مهم اردوی برون‌مرزی هم داشته باشیم‌ تا بتوانیم هم تجهیزاتمان را به روز و هم فشنگ تهیه کنیم و با فشنگ بیشتری در ایران تمرین کنیم.

ملی‌پوش تپانچه در ادامه در پاسخ به این سوال که آیا اردوهای تدارکاتی برون‌مرزی محقق خواهد شد، گفت: یک اردو برون مرزی قبل از قهرمانی جهان مصر داشتیم که خیلی هم مهم بود اما لغو شد. دو جام جهانی هم داشتیم که اعزام نشدیم. متاسفانه اگر در این مسابقات حضور نداشته باشیم رنکینگمان افت می‌کند و تجربه حضور در مسابقات را از دست می‌دهیم.

وی در پاسخ به این سوال که آیا دلیل اصلی لغو این اردوها و مسابقات چیست گفت: گفتند مشکلات مالی دلیل آن است.

رستمیان در مورد سلاح قرضی که از آن استفاده می‌کند و قول تهیه آن توسط اسپانسر افزود: مشکلی که در تهیه سلاح ۲۵ متر داریم این است که تحریم هستیم و این سلاح به ما فروخته نمی‌شود. فدراسیون هم تلاش زیادی کرد تا بتواند یک سلاح تهیه کند و با صحبتی که با نیروهای نظامی شد این سلاح را امانی گرفتیم. اگر بخواهم این سلاح را شخصی داشته باشم نیاز است هماهنگی‌هایی انجام شود تا بتوانم بخرم. اسپانسر هم هزینه سلاح ۲۵ متر را قبول کرده و قرار شده بخرم. این سلاح قرضی است و صحبت شده که زمان بیشتری در اختیارم باشد و تا زمانی که یک سلاح شخصی تهیه کنم در اختیارم خواهد بود.

وی در پاسخ به این سوال که با توجه به کسب سهمیه انتظارها از شما بیشتر شده است، گفت: در اولین مسابقه توزیع سهمیه توانستم سهمیه بگیرم و فرصت زیادی تا المپیک دارم اما در این فرصت نیاز دارم تا در بیشتر مسابقات حضور داشته باشم. با حریفان رقابت کنم، رکوردم را ارتقا دهم و تجربه فینال را بالا ببرم. اگر همه این مسابقات را شرکت کنیم و به اردوهای برون مرزی اعزام شویم و همه چیز طبق برنامه پیش رود قطعا هم من و هم بقیه تیراندازان شانس مدال داریم.

او افزود: همانطور که مسئولان و فدراسیون از ما انتظار مدال دارند ما هم انتظار حمایت و توجه بیشتر داریم. امیدواریم که با توجه به اینکه این رشته المپیکی است توجه بیشتری شود. ما هم به شرط توجه و حمایت بیشتر می‌توانیم تعداد سهمیه‌ها و تعداد مدال‌های المپیک را افزایش دهیم.

دارنده سهمیه المپیک پاریس در مورد تقسیم تیراندازان در دو گروه و با دو مربی گفت: نظر تیم خانم‌ها نبود. چند تن از تیراندازان درخواست کردند و این اتفاق افتاد. ما با مربیان قبل آقایان صولت و نصر و خانم سلطانی تمرین می‌کنیم. تغییری هم در برنامه تمرینی نداشتیم.

رستمیان در پاسخ به این پرسش که آیا از این بابت در آینده تیم ملی به مشکل نخواهد خورد گفت: امیدوارم تیراندازان که درخواست دادن مشکلی نداشته باشند. بخش زنان هنوز با هم هستیم و قطعا در بخش تیم مشکلی نخواهیم داشت.

انتهای پیام

تازه‌ترین خبرها