کد خبر 607024
تاریخ انتشار: ۲۸ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۰:۱۲

ساعت24-هزاران نفر از مردم پایتخت پرتغال شامگاه شنبه در اعتراض به حقوق و دستمزدهای پایین و درخواست مزایای بازنشستگی به خیابان‌های لیسبون آمدند.

به گزارش فارس، هزاران نفر از مردم پایتخت پرتغال شامگاه شنبه در اعتراض به حقوق و دستمزدهای پایین و درخواست مزایای بازنشستگی به خیابان‌های لیسبون آمدند.

در این تظاهرات همچنین مردم لیسبون به‌نمایندگی از تمام پرتغالی‌ها خواستار مداخله دولت برای جلوگیری از افزایش بیشتر بهای مواد غذایی شدند.

به نوشته خبرگزاری «رویترز»، پرتغال یکی از فقیرترین کشورهای غرب اروپا است که طبق داده‌های رسمی، بیش از ۵۰ درصد کارگران این کشور کمتر از یک‌هزار یورو در ماه درآمد دارند.

اطلاعات اداره آمار اروپا نشان می‌دهد که حداقل حقوق ۶۸۱ یورویی در ماه در پرتغال - که بر اساس قدرت خرید نسبی تعیین شده و نه بر اساس هزینه کنونی زندگی در این کشور - در رتبه دوازدهم از ۱۵ کشور اروپایی دارای کمترین حداقل حقوق قرار دارد.

با این حال «آنتونیو کاستا سلیوا» وزیر اقتصاد پرتغال روز جمعه ضمن اعلام مخالفت دولت با هرگونه دخالت برای جلوگیری از افزایش قیمت مواد غذایی، گفته بود بازار بهترین مکانیسم برای تعیین قیمت است.

کمتر از دو ماه قبل نیز چند ده هزار نفر از معلمان و کادر آموزشی پرتغال با تظاهرات در خیابان‌های پایتخت این کشور، نسبت به دستمزد پایین خود در مقایسه با تورم و گرانی اعتراض کردند.

کد خبر 607024

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.