رفتن به محتوا
سام سرویس
کد خبر 611751

اعدام دو بحرینی در عربستان

ساعت24-مهر نوشت: وزارت کشور عربستان از اعدام دو تبعه بحرینی به اتهام تلاش برای ایجاد ناامنی در عربستان و بحرین خبر داد.

به نقل از روسیا الیوم، وزارت کشور عربستان امروز دوشنبه حکم اعدام دو شهروند بحرینی را در منطقه «الشرقیه» به اتهام برهم زدن امنیت در عربستان و بحرین و پیوستن به یک گروهک تروریستی اجرا کرد.

این وزارتخانه با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد: «جعفر محمد علی محمد جمعه سلطان» و «صادق مجید عبدالرحیم ابراهیم ثامر» به یک هسته تروریستی به ریاست یک فرد تحت تعقیب امنیتی در بحرین پیوسته بودند و این گروه در اردوگاه‌های متعلق به سازمان‌های تروریستی که هدفشان بی ثبات کردن امنیت عربستان سعودی و بحرین و گسترش هرج و مرج در این دو کشور است، در حال آموزش بودند.

در ادامه بیانیه وزارت کشور عربستان ادعا شد: تروریست‌ها با افرادی در داخل خاک عربستان ارتباط برقرار کرده بودند تا اقدامات تروریستی انجام دهند و مواد مورد استفاده در ساخت بمب را به داخل قاچاق و آن را در یک منطقه شنزار دفن کنند و سپس به سرکرده هسته تروریستی تحویل دهند. تروریست‌ها همچنین تلاش می‌کردند تا مکان‌های ذخیره سازی مواد منفجره قاچاق شده و افراد تحت تعقیب در بحرین و نقشه‌ها و فهرست اقدامات تروریستی را که قصد دارند انجام دهند، مخفی نگه دارند.

گفتنی است که عربستان سعودی هفته گذشته نیز چهار نفر را در منطقه «قطیف» در شرق این کشور به اتهام ارتباط با گروه‌های تروریستی و تلاش برای خاربکاری امنیتی اعدام کرد.

نظرات کاربران
نظر شما

ساعت 24 از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

تازه‌ترین خبرها