رفتن به محتوا
تلویزیون سام با ۲ سال ضمانت سام سرویس
کد خبر 611754

نخست وزیر ژاپن فرزندش را از پست دولتی اخراج کرد

ساعت24-ایرنا نوشت:پس از انتشار عکس‌های نامناسب پسر نخست وزیر ژاپن در محل اقامت فومیو کیشیدا نخست وزیر این کشور، شوتارو کیشیدا پسر ارشد وی که پست دولتی دبیر اجرایی نخست وزیر را در اختیار داشت، توسط پدرش از این سمت اخراج شد.

به گزارش از کیودو نیوز، دولت ژاپن روز دوشنبه اعلام کرد که پسر فومیو کیشیدا، نخست وزیر ژاپن، از سمت دبیر اجرایی پدرش، روز پنجشنبه برکنار شد.

علت استعفای وی، انتقادات فزاینده، پس از انتشار عکس های نامناسب گرفته شده در اقامتگاه رسمی نخست وزیر در سال گذشته است.

شوتارو کیشیدا، پسر ارشد فومیو کیشیدا، از زمانی که در اکتبر سال گذشته برای سمت دبیر اجرایی انتخاب شد، بارها منبع مشکلاتی برای نخست وزیر ژاپن بوده است.

هفته گذشته شوتارو کیشیدا به دلیل برگزاری ضیافتی در دفتر نخست وزیری توبیخ شده بود.

«ماتسونو هیروکازو» دبیر اول کابینه ژاپن درباره ضیافت پایان سال گذشته میلادی که کیشیدا، در ماه دسامبر ۲۰۲۲ (مهر ۱۴۰۱) _ه اتفاق بستگانش در محل زندگی نخست وزیر که جنب دفتر نخست وزیری است برگزار کرد, توضیحاتی ارایه داد.

طبق گزارش ها شوتارو کیشیدا و شرکت کنندگان در اتاقی که مخصوص پذیرایی از مهمانان عالی رتبه خارجی است، به برگزاری جشن مشغول شدند و عکس‌هایی گرفتند.

در این مقاله همچنین آمده است که آنها ادای برگزاری یک کنفرانس خبری را درآوردند و شرکت کنندگان در حالی‌که روی پله های این مکان دراز کشیده بودند عکس گرفتند.

ماتسونو به خبرنگاران گفت این محل مخصوص نخست وزیر و خانواده اوست اما یک عملکرد رسمی هم برای پذیرایی از مهمانان و وظایف دیگر دارد.

ماتسونو این عمل شوتارو را نامناسب خواند و تعهد کرد که تضمین کند از این مکان به طور مناسب استفاده خواهد شد.

ماتسونو افزود نخست وزیر پس از این مقاله اخطار شدیدی به پسرش داد اما فشار افکار عمومی رسانه‌ها منجر به برکناری شوتارو کیشیدا شد.

تازه‌ترین خبرها