رفتن به محتوا
تلویزیون سام با ۲ سال ضمانت سام سرویس
کد خبر 611983

زلنسکی باز هم خواستار عضویت در ناتو شد

ساعت24-رئیس‌جمهور اوکراین در نشست سران «جامعه سیاسی اروپا» به میزبانی مولداوی، درخواست عضویت در ناتو و اتحادیه اروپا را تکرار کرد.

ولودیمیر زلنسکی رئیس‌جمهور اوکراین در بدو ورود به مولداوی جهت شرکت در نشست سران جامعه سیاسی اروپا، درخواست عضویت کی‌یف در ناتو و اتحادیه اروپا را تکرار کرد.

منابع رسانه‌ای غربی خبر دادند که ولودیمیر زلنسکی رئیس‌جمهور اوکراین برای شرکت در نشست سران اروپایی به میزبانی مولداوی به این کشور رفته است.

حضور زلنسکی در دومین اجلاس سران جامعه سیاسی در اروپا در شرایطی انجام شده که امروز اسلو پایتخت نروژ میزبان نشست غیر رسمی وزرای خارجه کشورهای عضو ناتو است.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، زلنسکی در بدو ورود به مولداوی بار دیگر درخواست خود و دولت اوکراین برای عضویت در ناتو و همچنین اتحادیه اروپا را تکرار کرد.

رئیس‌جمهور اوکراین که کشورش هنوز نتوانسته عضو اتحادیه اروپا شود، گفت: «ما از مولداوی و مردمش که خواهان ادغام شدن به اتحادیه اروپا هستند، حمایت می‌کنیم».

وی با قدردانی از حمایت مولداوی از اوکراین تاکید کرد: «شما از مردممان، پناهجویانمان که در روزهای اول جنگ متواری شدند، حمایت کردید و ما هرگز این را فراموش نخواهیم کرد. آینده ما در اتحادیه اروپا است. اوکراین آماده پیوستن به ناتو است».

اظهارنظر ولودیمیر زلنسکی درباره آمادگی برای عضویت در ناتو در شرایطی انجام شده که آنالنا بائربوک وزیر خارجه آلمان روز پنجشنبه (امروز) در این باره آب پاکی را روی دست اوکراین ریخت و گفت که به رغم سیاست درهای باز ناتو، روشن است که یک کشور در حال جنگ نمی‌تواند عضو ناتو شود.

اظهارنظر وزیر خارجه آلمان در این باره در حالی مطرح شده که آنتونی بلینکن وزیر خارجه آمریکا در آستانه نشست در اسلو گفته است که حمایت از اوکراین در دستور کار ناتو است و یک دلیل اصلی موفقیت اوکراین در برابر روسیه، «همبستگی فوق العاده» ناتو بوده است.

تکرار درخواست زلنسکی و دیگر مقام‌های اوکراینی برای عضویت در ناتو و اتحادیه اروپا در شرایط انجام می‌شود که روسیه بارها به غرب درباره این موضوع هشدار داده و الحاق اوکراین به ناتو را خط قرمز خوانده است.

تازه‌ترین خبرها