رفتن به محتوا
تلویزیون سام با ۲ سال ضمانت سام سرویس
کد خبر 612022

واریز 20 درصد اضافه یارانه کالابرگ سه دهک کم‌درآمد از امروز

ساعت24-مدیرعامل شرکت مجری طرح خدمات فناوری اطلاعات رفاه ایرانیان گفت: 20 درصد اعتبار اضافه کالابرگ برگ برای سه دهک کم‌درآمد جامعه از امروز به حسابشان واریز می‌شود.

هادی کاشف در گفت‌وگو با فارس، اظهار داشت: بر اساس مصوبه دولت، اعتبار یارانه‌ای کالابرگ برای افراد سه دهک پایین جامعه شامل مددجویان کمیته امام خمینی(ره) و سازمان بهزیستی به میزان 20 درصد اضافه، یعنی برای هر نفر 80 هزار نفر از امروز به حساب سرپرستان خانوار واریز می‌شود، البته به شرط آنکه این افراد تا زمان موعد پرداخت یارانه معیشتی حداقل به میزان 80 درصد از یارانه نقدی خود را صرف خرید 11 قلم کالای مشمول کالابرگ کرده باشند.

وی افزود: اعتبار کالابرگ از 15 هر ماه یک ماه زودتر از یارانه واریز می‌شود و از امروز برای سه دهک کم‌درآمد جامعه علاوه بر 400 هزار تومان 80 هزار تومان هم اضافه واریز می‌شود، اما شرط آن این است که تا موعد پرداخت یارانه در ماه آینده این افراد به میزان 80 درصد از این اعتبار را صرف خرید 11 قلم کالای حاضر در کالابرگ کرده باشند. در غیر این صورت این 80 هزار تومان دوباره به حساب دولت برمی‌گردد.

مدیرعامل شرکت مجری طرح خدمات فناوری اطلاعات رفاه ایرانیان اظهار داشت: افرادی که در سه دهک پایین جامعه قرار دارند، ماهانه 400 هزار تومان یارانه نقدی دریافت می‌کردند، حال اگر این افراد در مهلت یارانه به میزان 320 هزار تومان از این اعتبار را صرف خرید 11 قلم کالای تعزیراتی کالابرگ شامل ماست، شیر، پنیر، برنج، روغن، ماکارونی، گوشت، مرغ، برنج، تخم مرغ، قند، شکر و حبوبات، کرده باشند، این مبلغ صرف این کالاها می‌شود و در غیر این صورت این مبلغ به حساب دولت برمی‌گردد و مجددا برای ماه آینده به حساب‌شان شارژ خواهد شد.

در این زمینه علیرضا عسگریان معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی نیز گفت: در هر دهک درآمدی بین 7.5 تا 8 میلیون نفر حضور دارند و مقرر شده کسانی که در سه دهک پایین درآمدی جامعه قرار دارند که عمدتاً از افراد تحت پوشش کمیته امداد و سازمان بهزیستی هستند، به شرط آنکه حداقل 80 درصد اعتبار یارانه‌ای خود را صرف خرید 11 قلم کالای موردنظر کرده باشند، 20 درصد به این مبلغ اضافه خواهد شد.

به گفته معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در حال حاضر حدود 48 هزار فروشگاه به طرح کالابرگ پیوستند، همچنین 6 فروشگاه زنجیره‌ای در سراسر کشور به این طرح اضافه شده‌اند و فروشگاه‌های معمولی که دارای بارکدخوان هستند تاکنون 200 هزار بارکد برای این دستگاه‌ها تعریف شده و افراد می‌توانند با خرید 11 قلم کالای مدنظر در سه دهک پایین جامعه به میزان 20 درصد اعتبار اضافه بر یارانه دریافت کنند.

تازه‌ترین خبرها