رفتن به محتوا
سام سرویس
کد خبر 612067

پیام ویژه رئیسی به کشور خارجی رسید

ساعت24-پایان اجلاس کمیسیون مشترک ایران و ازبکستان، سید مهدی نیازی سرپرست وزارت صمت کشورمان با عارف‌اف نخست‌وزیر کشور جمهوری ازبکستان در محل کاخ ریاست جمهوری این کشور دیدار کرد

پایان اجلاس کمیسیون مشترک ایران و ازبکستان، سید مهدی نیازی سرپرست وزارت صمت کشورمان با عارف‌اف نخست‌وزیر کشور جمهوری ازبکستان در محل کاخ ریاست جمهوری این کشور دیدار کرد.

در این نشست، نیازی ضمن ابلاغ پیام آیت‌الله رئیسی رئیس‌جمهوری اسلامی ایران و آقای مخبر معاون اول به دولت ازبکستان، از آمادگی کامل ایران برای میزبانی از رئیس‌جمهور ازبکستان خبر داد.

در این نشست مهم‌ترین زمینه‌های توسعه مناسبات سیاسی، اقتصادی، تجاری و فرهنگی بین طرفین بررسی و تبادل نظر شد.

نیازی بر اهتمام ویژه دولت جمهوری اسلامی ایران و شخص رئیس‌جمهور بر توسعه همکاری‌ها با کشورهای همسایه و همسو از جمله کشور ازبکستان تأکید کرد.

نیازی به برنامه‌ریزی برای برگزاری نمایشگاه معرفی توانمندی‌های دانش‌بنیان و فناوری‌های نوین و دانش‌بنیان جمهوری اسلامی ایران در حاشیه ملاقات دو رئیس‌جمهور اشاره و پیشنهاد کرد همکاری‌های علمی و فناوری ایران در حوزه‌های مختلف توسعه یابد.

در این نشست که جمعی از وزرای دولت ازبکستان نیز حضور داشتند نخست‌وزیر ازبکستان از اهمیت ویژه و راهبردی جمهوری اسلامی ایران در منطقه یاد کرده و بهره‌گیری از تجربیات و دانش ایران در موضوعات مختلف فنی صنعتی و میراث فرهنگی ایران را از مهم‌ترین زمینه‌های همکاری برشمرد.

همچنین مقرر شد در حاشیه سفر قریب‌الوقوع رئیس‌جمهور ازبکستان به تهران، نشست بزرگ فعالان اقتصادی دو کشور در تهران برگزار شود.

به گزارش شاتا، پانزدهمین اجلاس کمیسیون مشترک همکاری‌های اقتصادی ایران و ازبکستان در تاریخ ۱۰ خردادماه سال جاری در شهر تاشکند برگزار شد.

ریاست کمیسیون مشترک پانزدهم را سید مهدی نیازی سرپرست وزارت صنعت،‌ معدن و تجارت جمهوری اسلامی ایران و لذیذ قدرت‌اف،‌ وزیر سرمایه‌گذاری،‌ صنعت و تجارت جمهوری ازبکستان بر عهده داشتند.

سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت در ادامه سفر خود به ازبکستان، بازدید از مرکز تجاری ایران در تاشکند، ملاقات با ایرانیان مقیم و هیأت تجاری همراه ایرانی و ازبکستانی،‌ بازدید از پارک فناوری یشن آباد ازبکستان به منظور توسعه همکاری‌ها در بخش علوم و فناوری را در دستور کار دارد.

نظرات کاربران
نظر شما

ساعت 24 از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

تیتر داغ
تازه‌ترین خبرها