رفتن به محتوا
تلویزیون سام با ۲ سال ضمانت سام سرویس
کد خبر 618949

بدهی عمومی آمریکا برای اولین بار از 33 تریلیون دلار گذشت

ساعت24-وزارت خزانه داری آمریکا اعلام کرد که حجم بدهی عمومی‌این کشور از ۳۳ تریلیون دلار فراتر رفته است.

به گزارش فارس به نقل از المیادین، سه ماه پس از امضای لایحه افزایش سقف بدهی آمریکا از سوی جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا، وزارت خزانه داری آمریکا اعلام کرد که حجم بدهی عمومی‌این کشور از ۳۳ تریلیون دلار فراتر رفته است.

وزارت خزانه داری آمریکا اعلام کرد که حجم بدهی عمومی آمریکا به بالاترین حد خود رسیده است و از ۳۳ تریلیون دلار فراتر رفته است.

بر اساس داده‌های وزارت خزانه داری آمریکا، حجم کل بدهی خارجی آمریکا به ۳۳.۰۴۴ تریلیون دلار رسیده است.

تا پیش از توافق دولت بایدن با کنگره حداکثر سقف بدهی آمریکا ۳۱.۴ تریلیون دلار بود. درواقع توافق شده که دولت می‌تواند تا نخستین روز سال ۲۰۲۵ هرقدر که بخواهد استقراض کند.

جو بایدن، رئیس‌جمهور آمریکا در ژوئن گذشته لایحه‌ای را برای افزایش سقف بدهی امضا کرد تا آمریکا از پرداخت بدهی‌های خود نکول نکند که آسیب‌های اقتصادی بزرگی به بار می‌آورد.

سیزدهم خرداد ماه گذشته بود که کاخ سفید در بیانیه‌ای اعلام کرد، جو بایدن، رئیس‌جمهور آمریکا روز شنبه لایحه‌ افزایش سقف بدهی دولت این کشور را امضا کرده است.

بر اساس این بیانیه, امضای این لایحه توسط بایدن باعث می‌شود تا آمریکا از بحران و سقوط اقتصادی جلوگیری کند.

بحران بدهی آمریکا از سوی رسانه‌های آمریکایی مادر همه بحران‌ها توصیف می‌شود و افزایش سقف بدهی ۳۱.۴تریلیون دلاری دولت آمریکا باعث افزایش نگرانی‌ها در خصوص تاثیر نکول بدهی آمریکا بر اقتصاد جهانی شده است.

کارشناسان می‌گویند: بدهی عمومی آمریکا نُه سال زودتر از آن چیزی که قبل از شیوع کرونا انتظار می‌رفت، به رقم ۳۳ تریلیون دلار رسیده است.

آن‌ها می‌گویند برای آنکه بدهی عمومی‌این کشور به یک بحران بدل نشود، دولت باید عواملی را که باعث افزایش سطح بدهی می‌شود، حل کند.

پایان پیام/

تازه‌ترین خبرها