رفتن به محتوا
تلویزیون سام با ۲ سال ضمانت سام سرویس
کد خبر 618950

آغاز رسمی فعالیت کیومرث هاشمی در نقش وزیر

ساعت24-کیومرث هاشمی‌رسما به‌عنوان وزیر ورزش‌ و جوانان فعالیت خواهد کرد. به گزارش فوتبال 360، حمید سجادی که به‌ واسطه دوره مدیریتش در وزارت ورزش‌ و جوانان در آستانه استیضاح قرار گرفته بود، سرانجام نهم مردادماه تصمیم به استعفا گرفت که استعفای او با پذیرش رئیس‌جمهور همراه شد و در همان روز، کیومرث هاشمی‌که در سال‌های گذشته در نقش‌های مختلف در ورزش ایران مسئولیت مدیریتی داشت، به‌عنوان سرپرست جدید وزارت ورزش‌ و جوانان معرفی شد و گفته می‌شد که قرار است او به‌عنوان جانشین حمید سجادی به مجلس شورای اسلامی معرفی شود.

کیومرث هاشمی‌رسما به‌عنوان وزیر ورزش‌ و جوانان فعالیت خواهد کرد. به گزارش فوتبال 360، حمید سجادی که به‌ واسطه دوره مدیریتش در وزارت ورزش‌ و جوانان در آستانه استیضاح قرار گرفته بود، سرانجام نهم مردادماه تصمیم به استعفا گرفت که استعفای او با پذیرش رئیس‌جمهور همراه شد و در همان روز، کیومرث هاشمی‌که در سال‌های گذشته در نقش‌های مختلف در ورزش ایران مسئولیت مدیریتی داشت، به‌عنوان سرپرست جدید وزارت ورزش‌ و جوانان معرفی شد و گفته می‌شد که قرار است او به‌عنوان جانشین حمید سجادی به مجلس شورای اسلامی معرفی شود. رئیس‌جمهور تصمیم خود را درباره انتخاب وزیر ورزش‌ و جوانان نهایی کرد و با توجه به حمایت جامعه ورزش از انتخاب کیومرث هاشمی، در نامه‌ای رسما او به مجلس شورای اسلامی‌به‌عنوان گزینه پیشنهادی برای فعالیت در وزارت ورزش‌ و جوانان معرفی شد. صبح دیروز جلسه رای‌گیری برگزار شد و موافقان و مخالفان انتخاب کیومرث هاشمی‌به‌عنوان وزیر جدید ورزش‌ و جوانان صحبت‌های خود را مطرح کردند و سپس نوبت به برگزاری مراسم رای‌گیری رسید.

امضای سند وزیرشدن با رای قاطع مجلس

هاشمی‌با اخذ 166 رای موافق، 55 رای مخالف و 12 رای ممتنع به‌عنوان وزیر جدید ورزش‌ و جوانان از سوی مجلس شورای اسلامی‌انتخاب شد تا بعد از 48 روز فعالیت به‌عنوان سرپرست این وزارتخانه، از دیروز رسما فعالیت خود را در قامت وزیر پیش ببرد. بعد از محمد عباسی، محمود گودرزی، مسعود سلطانی‌فر و حمید سجادی، حالا کیومرث هاشمی پنجمین وزیر رسمی وزارتخانه ورزش‌ و جوانان است. البته دراین‌میان، رضا صالحی‌امیری، محمد شریعتمداری و نصرالله سجادی سابقه سرپرستی بر وزارت ورزش‌ و جوانان را دارند. کیومرث هاشمی‌بعد از فعالیت در نقش‌هایی مانند معاون سازمان تربیت‌ بدنی، قائم‌مقام وزارت آموزش‌ و پرورش و رئیس کمیته ملی المپیک، حالا در جدیدترین ماموریت کاری خود باید در کسوت وزیر ورزش‌ و جوانان کار خود را پیش ببرد که باید دید در فرصت زمانی پیش‌روی تا پایان دولت سیزدهم، هاشمی چه عملکردی را از خود در نقش وزیر ورزش‌ و جوانان به جای خواهد گذاشت. مطمئنا تعیین سرنوشت خصوصی‌سازی استقلال و پرسپولیس، یکی از مهم‌ترین ماموریت‌های دوره مدیریتی‌هاشمی‌در وزارت ورزش‌ و جوانان خواهد بود و باید دید آیا او به سراغ تغییر و تحولات در ساختار مدیریت دو باشگاه هم خواهد رفت یا خیر.

تازه‌ترین خبرها