رفتن به محتوا
سام سرویس
کد خبر 618979

افزایش قیمت بنزین چه زمانی قطعی می شود؟

ساعت24-یک نماینده مجلس گفت: درخصوص افزایش قیمت بنزین برای سال آینده در بودجه سال ۱۴۰۳ تصمیم خواهیم گرفت، این تصمیم‌گیری هم در اسفندماه خواهد بود.

اظهارات بر سر افزایش قیمت بنزین همچنان ادامه دارد و با وجود تکذیب های دولت درباره افزایش قیمت ها، گاه و بیگاه زمزمه‌هایی مبنی بر افزایش قیمت ها مطرح می‌شود.

در جدیدترین موضع گیری‌هادی بیگی‌نژاد، عضو هیات رئیسه کمیسیون انرژی مجلس از تصمیم‌گیری برای قیمت بنزین در اسفند ماه خبرداد.

بخش‌هایی از اظهارات این نماینده را به نقل از اقتصاد ۱۰۰ بخوانید؛

*درخصوص افزایش قیمت بنزین برای سال آینده در بودجه سال ۱۴۰۳ تصمیم خواهیم گرفت، این تصمیم‌گیری هم در اسفندماه خواهد بود.

*وقتی پالایشگاه جدیدی ساخته نشده و قیمت بنزین ارزان است، ناترازی در مصرف ایجاد می‌شود. چرا که سوخت یا قاچاق می‌شود یا وارد مصرف غیرسوخت می‌شود.

*البته تصمیم‌گیری درباره قیمت بنزین باید یک تصمیم همه‌جانبه باشد. یک بخش مشکل مصرف بالای بنزین مربوط به قیمت پایین آن است، بخشی مربوط به کاهش مصرف، بخشی دیگر مربوط به تولید پالایشگاهی و بخشی مربوط به بحث سیاست‌گذاری غیرقیمتی و مدیریتی است. همه‌این موارد دست به دست هم داده‌اند و کار را به‌اینجا رسانده‌اند.

*در جامعه ۶۰ تا ۷۰ درصد مردم از همین بنزین استفاده می‌کنند. برخی مصرف بیشتری و برخی مصرف کمتری دارند. برای کسانی که کم مصرف هستند یک فکر داشته باشیم و برای پرمصرف‌ها هم تدبیری بیندیشیم. همه‌این موارد باید را در قالب بسته‌ای بررسی کنیم.

*اگر دولت آن را کاهش یا افزایش دهد آسیب و دردسرهایی به دنبال دارد. باید به آسیب‌های آن هم فکر کنیم، مجموعه پتروشیمی‌که گاز را به قیمت مناسب دریافت می‌کند و تولید کالایی را انجام می‌دهد هم باید تغییر رفتاری در خود ایجاد کند اما این اتفاق نمی‌افتد و یکی از آسیب‌ها همین موضوع است.

نظرات کاربران
نظر شما

ساعت 24 از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

تازه‌ترین خبرها