رفتن به محتوا
سام سرویس
کد خبر 619104

جزییات دیدار و رایزنی وزیران امور خارجه ایران و مصر در نیویورک

ساعت24-وزیران امور خارجه‌ایران و مصر در دیدار با یکدیگر به تفصیل درباره مسائل مورد علاقه دوجانبه، گفت و گوی مثبت و ثمربخشی انجام دادند.

 به گزارش ایسنا، حسین امیرعبدالهیان وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی‌ایران در روز چهارشنبه مورخ ۱۴۰۲/۶/۲۹ در حاشیه اجلاس مجمع عمومی سازمان ملل متحد با آقای سامح الشکری وزیر امور خارجه مصر ملاقات و گفت و گو کرد.

بنا بر اعلام وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی‌ایران، در این دیدار به تفصیل درباره مسائل مورد علاقه دوجانبه جمهوری اسلامی‌ایران و جمهوری عربی مصر گفت‌وگوی مثبت و ثمربخشی انجام شد.

دو طرف تاکید کردند که با توجه به سوابق تمدنی و تاریخی و اشتراکات فرهنگی دو کشور و در راستای منافع مشترک، لازم است مسیر و گامهای رسیدن به آن از طریق تداوم گفت‌وگو میان مقامات دو کشور هموار شود.

همچنین در این دیدار تاکید شد که قویت روابط و همکاریهای دو کشور نه تنها تامین کننده منافع دو کشور است، بلکه دارای آثار مثبت منطقه‌ای خواهد بود.

به گزارش ایسنا حسین امیر عبداللهیان همچنین در صفجه اجتماعی ایکس گزارشی در مورد این دیدار منتشر کرد.  

وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی‌ایران در این ارتباط نوشت :« با برادرم سامح‌الشکری وزیر امورخارجه مصر در نیویورک ملاقات شد. .. مذاکره در باب مسائل مورد علاقه دوجانبه مثبت و ثمربخش بود. تاکید کردیم با توجه به سوابق تمدنی، تاریخی و فرهنگی دو کشور تقویت روابط نه تنها تامین کننده منافع مشترک است، بلکه دارای آثار مثبت منطقه‌ای خواهد بود. »

انتهای پیام

نظرات کاربران
نظر شما

ساعت 24 از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

تازه‌ترین خبرها