رفتن به محتوا
تلویزیون سام با ۲ سال ضمانت سام سرویس
کد خبر 619151

افزایش تعداد اعضای هیات نظارت مجمع تشخیص /قالیباف، رئیسی و محسنی اژه ای اضافه شدند /رهبری آیین نامه جدید را تایید کردند

ساعت24-فارس نوشت:رئیس هیات عالی نظارت بر حُسن اجرای سیاست‌های کلی با بیان اینکه آیین‌نامه جدید هیات عالی نظارت به تایید رهبری رسیده است، گفت: تعداد اعضا از ۱۵ نفر به ۲۴ نفر افزایش یافته است و روسای قوای سه‌گانه نیز به هیات عالی نظارت پیوسته‌اند.

آملی‌لاریجانی رئیس هیات عالی نظارت بر حُسن اجرای سیاست‌های کلی با بیان اینکه آیین‌نامه جدید هیات عالی نظارت به تایید مقام معظم رهبری رسیده است، گفت: طبق این ابلاغیه تعداد اعضا از ۱۵ نفر به ۲۴ نفر افزایش یافته است و روسای قوای سه‌گانه نیز به هیات عالی نظارت پیوسته‌اند.

همچنین در جلسه هیات عالی نظارت مجمع تشخیص، مغایرت مصوبه مجلس شورای اسلامی‌در خصوص «طرح توقف اجرای ماده ۵ قانون بیمه‌های اجتماعی کارگران ساختمانی» با سیاست‌های کلی نظام مورد بررسی قرار گرفت.

جعفرقادری، نماینده مجلس شورای اسلامی، اظهار کرد: مجلس ایرادات و مغایرت‌های مصوبه پیشین خود را برطرف کرده است.

پس از بیان نظرات اعضای هیات عالی نظارت، نظر کمیسیون نظارت دبیرخانه مجمع را مبنی بر مغایرت مصوبه مجلس شورای اسلامی‌درباره «توقف اجرای ماده ۵ قانون بیمه‌های اجتماعی کارگران ساختمانی» به رای گذاشته شد که اعضا، مصوبه را مغایر سیاست‌های کلی نظام ندانستند.

در ادامه جلسه بررسی مغایرت‌های مصوبه مجلس شورای اسلامی‌در خصوص «طرح تامین مالی تولید و زیرساخت‌ها» با سیاست‌های کلی نظام در دستور کار قرار گرفت.

سید شمس‌الدین حسینی، رئیس کمیسون اصل ۴۴ قانون اساسی و جهش تولید مجلس شورای اسلامی‌در توضیحی، گفت: هدف این مصوبه تامین مالی پروژه‌ها می‌باشد. در تمام کشورها، نهادی متولی این مهم است، اما در کشور ما این تشتت وجود دارد و این مصوبه با تشکیل نهاد تامین مالی تولید و زیرساخت‌ها این خلاء را مرتفع می‌کند.

پس از آن جعفر قادری، نماینده مجلس شورای اسلامی و برخی اعضای هیات عالی نظارت نظرات خود را در خصوص ماده ۲ این مصوبه راجع‌به تشکیل شورای عالی تامین مالی بیان کردند.

پس از این توضیحات، مغایرت کلیات ماده ۲ این مصوبه مجلس با سیاست‌های کلی که کمیسیون نظارت دبیرخانه مجمع مطرح کرده بود، به رای گذاشته شد که مغایر شناخته نشد.

تازه‌ترین خبرها