رفتن به محتوا
تلویزیون سام با ۲ سال ضمانت سام سرویس
کد خبر 619154

رئیسی: هیچ گروه مسلحی در نزدیکی مرز ایران حق داشتن سلاح ندارد

ساعت24-رئیس‌جمهور، گفت: هیچ گروه مسلحی در نزدیکی مرز ایران حق داشتن سلاح ندارد و اجازه نخواهیم داد هیچ گروه تجزیه‌طلبی در نقاط مرزی یا داخل اقلیم یا هر جای دیگر علیه‌ایران فتنه کنند.

به گزارش فارس، آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی رئیس‌جمهور صبح امروز (جمعه، ۳۱ شهریورماه) در مراسم رژه نیروهای مسلح، گفت: هفته دفاع مقدس در کنار مضجع نورانی امام عظیم‌الشان خود و در کنار مزار شهدای میهن‌مان برگزاری این مراسم باشکوه با حضور نیروهای مسلح فرماندهان عالی عزیزان ارتش جمهوری اسلامی‌ایران، سپاه پاسداران، فراجا، بسیج و اقوام مختلف گرامی می‌داریم.

وی افزود: شهریور ۵۹ یادآور رشادت شجاعت ایثار ایستادگی و مقاومت ملت ایران است.

رئیس‌جمهور با بیان اینکه هفته دفاع مقدس یادآور رشادت و ایستادگی نیروهای مسلح ما در مقابل دشمنان است، تصریح کرد: حقیقت آن است که‌این هفته زمینه تکریم از همه نیروهای مسلح به خاطر ایستادگی و مقاومت‌های آنان است.

رئیسی ادامه داد: نیروهای مسلح امید برای ملت ایران و موجب یاس و ناامیدی دشمنان ملت ایران است.

وی، دفاع مقدس را حاکی از جلوه‌های به یاد ماندنی و درس‌های بسیار دانست و اظهار کرد: دفاع مقدس جلوه خداباوری، اخلاص و برای خدا عمل کردن و حفظ کشور است.

رئیس‌جمهور تصریح کرد: این هفته و این روزها زمینه تکریم از همه نیروهای مسلح به خاطر ایستادگی‌ها و مقاومت‌هایشان است؛ دفاع مقدس جلوه‌های به یادماندنی و درس‌های بسیار داشت؛ جلوه خداباوری بود.

رئیسی، یکی از جلوه‌های دفاع مقدس را مردم‌باوری عنوان و تاکید کرد: مردم نیروهای مسلح را دوست دارند. نیروهای مسلح ما با مردم و در مردم هستند.

وی اضافه کرد: مردم به نیروهای مسلح عشق می‌ورزند، سپاه در هر کوی و برزنی حاضر و ارتش در هر سختی مانند سیل و زلزله در کنار مردم است، فراجا هم در حال تامین امنیت مرزهاست.

رئیس‌جمهور با بیان اینکه مردم پشتیبان اصلی نیروهای مسلح در دفاع مقدس بودند، گفت: حضور نیروهای ما در منطقه و خلیج فارس امنیت‌ساز است.

رئیسی افزود: یکی از جلوه‌های اقتدار نظام جمهوری اسلامی نیروهای مسلح است، نیروهای مسلح ما برای ارتقا و رشد، تحریم‌ها را به فرصت تبدیل کرد.

وی افزود: نیروهای مسلح ما از هرگونه تغییر در ژئو پولیتیک منطقه جلوگیری می‌کنند؛ در این کار نیز موفق بوده‌اند.

رئیس‌جمهور با بیان اینکه در منطقه آذربایجان و ارمنستان، قره‌باغ، منطقه آذربایجان است و در آن بحثی نیست، اظهار کرد: اما تاکید می‌کنیم حتما حقوق ارامنه حفظ شود و رعایت حال ارامنه یک ضرورت است، به نحوی که امنیت و حقوق ارامنه باید در منطقه حفظ و وضعیت مررزها کاملا حفظ شود.

رئیسی تاکید کرد: در ارتباط با منطقه عراق، آغاز خلع سلاح گروه‌های مسلح در مرزهای ایران حرکت مثبتی است که دولت عراق آغاز کرده است، رئیس محترم ستاد مشترک نیروهای مسلح هیات‌هایی را اعزام کنند و از خلع سلاح گروه‌های مسلح اطمینان حاصل شود.

رئیس‌جمهور ادامه داد: هیچ گروه مسلحی در نزدیکی مرز ایران حق داشتن سلاح ندارد و اجازه نخواهیم داد هیچ گروه تجزیه‌طلبی در نقاط مرزی یا داخل اقلیم یا هر جای دیگر علیه‌ایران فتنه کنند، لذا حصول اطمینان از خلع سلاح کامل مسلحین غیرقانونی در اطراف مرز لازم است.

تکمیل می‌شود. ..

تازه‌ترین خبرها