رفتن به محتوا
سام سرویس
کد خبر 619157

ارزیابی کنعانی از دیدار وزیران خارجه ایران و مصر

ساعت24-ایرنا نوشت: ناصر کنعانی سخنگوی وزارت امورخارجه کشورمان بامداد جمعه دیدار حسین امیرعبداللهیان وزیر امورخارجه‌ایران و سامح شکری همتای مصری خود در حاشیه نشست سالانه مجمع عمومی سازمان ملل متحد در نیویورک را بسیار خوب و مثبت دانست.

کنعانی این دیدار را تحولی جدیدی در مناسبات دو کشور و در چارچوب و روند مثبت مناسبات منطقه‌ای روابط میان ایران و همسایگان خواند.

وی گفت: در این دیدار موضوعات دارای اهتمام دو کشور طرح شد و می‌توان گفت که با این دیدار، طرفین ضمن مرور وضعیت روابط و نگاهی به آینده مناسبات دو کشور، عملا یک افق جدیدی را در مسیر روابط میان دو کشور باز کردند.

سخنگوی دستگاه دیپلماسی کشورمان همچنین ادامه داد: امیدواریم که در آینده گام‌های مثبت جدیدی را در روند روابط میان دو کشور شاهد باشیم.

کنعانی درخصوص برنامه کاری وزیر امورخارجه‌ایران در نیویورک نیز گفت که امروز شاهد ملاقات‌های متعدد میان رئیس دستگاه دیپلماسی ایران با همتایان خود و برخی از مقامات بین‌المللی بودیم.

کنعانی روز پنجشنبه را روز پرکاری برای دستگاه دیپلماسی ایران برشمرد و خاطرنشان کرد که در این دیدارها موضوعات مختلف و متنوعی در حوزه همکاری‌های دوجانبه، همکاری‌های منطقه‌ای و چندجانبه و نیز همکاری در چارچوب مجامع بین‌المللی از جمله مجمع عمومی سازمان ملل متحد و سازمان‌های تخصصی وابسته به‌این سازمان طرح شد.

وی در پایان ابراز امیدواری کرد که در روزهای آینده نیز مانند امروز شاهد دیدارهای متنوع و طرح موضوعات مورد علاقه در گفت وگوهای دوجانبه باشیم.

نظرات کاربران
نظر شما

ساعت 24 از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

تیتر داغ
تازه‌ترین خبرها