رفتن به محتوا
سام سرویس
کد خبر 619212

واکنش امام جمعه تهران به سفر رئیسی به آمریکا /اقتصاد و دیپلماسی باید یک پیوست دفاع مقدسی داشته باشند

ساعت24-مهر نوشت: امام جمعه موقت تهران گفت: نرم افزار دستیابی به‌ایران قوی و فتح قله‌ها فرهنگ دفاع مقدس ماست. همه بخش‌های کشور ما از جمله، اقتصاد، مدیریت، صنعت، دیپلماسی و… باید یک پیوست دفاع مقدسی داشته باشند.

حجت الاسلام محمد جواد حاج علی اکبری امام جمعه موقت تهران در خطبه‌های این هفته نماز جمعه تهران با بیان اینکه ۷۰ درصد روابط اجتماعی ما روابط کلامی‌است، گفت: زبان در روابط اجتماعی تعیین کننده است و در حفظ حقوق دیگران و به سلامت برگزار کردن رابطه اجتماعی ما دارای اهمیت ممتاز است.

وی ادامه داد: خداوند متعال را شاکریم توفیق داد اولین جمعه ماه ربیع الاول ماه میلاد پرنور پیامبر اکرم (ص) و امام صادق (ع) را در نماز جمعه هستیم. در اولین جمعه‌این ماه توفیق شرکت در این ضیافت معنوی و آسمانی داریم.

خطیب نماز جمعه افزود: ماه ربیع الاول، ماه تاسیس نماز جمعه به امامت پیامبر اعظم (ص) در روزهای آغازین هجرت است. ان شاالله امت اسلامی‌در برابر دشمنان سربلند و استوار باشند.

حاجی علی اکبری اظهار کرد: همچنان از عظمت اربعین متحیریم. در اقتدای به رهبر عالی قدرمان و مسولین نظام که از ملت شریف عراق تشکر کردند بنده هم به نمایندگی از شما، از مردم و مقامات و سازمان مردمی (حشد الشعبی) عراق تشکر می‌کنم.

وی عنوان کرد: امسال توسعه محبت‌ها و خدمات در اربعین بسیار واضح و روشن بود.

خطیب نماز جمعه تهران با اشاره به آغاز هفته دفاع مقدس، گفت: امروز روز حساس و فراموش نشدنی در تاریخ انقلاب اسلامی‌است. ملت ما توانستند با رهبری امام راحل از این جنگ تحمیلی جهانی دفاع مقدس ۸ ساله‌ای را بسازند که نقطه عطفی برای کشور ما، منطقه و جهان تلقی می‌شود.

حاجی علی اکبری با اشاره به مسوولیت اجتماعی گفت: این موضوع، مساله اساسی سلامت در روابط اجتماعی است. همه زیست اجتماعی ما بر اساس این قاعده اجتماعی استوار شده است.

وی افزود: مهمترین دلیل و فلسفه تشکیل حکومت‌ها در تاریخ بشریت تامین همین حق بوده است. آزادی‌های انسانی در روابط اجتماعی مشروط به‌این اصل اصیل و مشروط به رعایت حقوق دیگران است. مراقب رابطه خود با دیگران باشید و باید حریم آن‌ها در رابطه با گفتار و رفتار شما صیانت شود.

خطیب نماز جمعه تصریح کرد: نرم افزار دستیابی به‌ایران قوی و فتح قله‌ها فرهنگ دفاع مقدس ماست. همه بخش‌های کشور ما از جمله، اقتصاد، مدیریت، صنعت، دیپلماسی و… باید یک پیوست دفاع مقدسی داشته باشند.

حاجی علی اکبری عنوان کرد: مقاومت تربیتی در پرتو تربیت مقاومتی امکان پذیر است. آنچه که در سفر رئیس جمهور به نیویورک اتفاق افتاد یک نمونه موفق است یعنی همان دیپلماسی مقاومتی است. رئیس جمهور ما در قامت نماینده ملت ایران در برابر ملت‌های عالم و رسانه‌های عالم قرار گرفت. صدای مستضعفان جهان، شهیدان و مردم ایران بود که در سازمان ملل شنیده شد.

وی گفت: رئیس جمهور مرگ استکبار را در قلب استکبار اعلام کرد. تحولات جهانی نظم نوینی که در حال شکل گیری است را به خوبی تحلیل کرد.

حاجی علی اکبری عنوان کرد: طلوع خورشید هدایت حسینی از افق اربعین اعجاز بزرگ عصر پیش روی ماست که شکوه و معنویت خاصی داشت. برای امت اسلامی‌این لطف بزرگی است و این فرصت را مغتنم می‌شماریم و در اقتدا به رهبر عظیم الشان انقلاب از ملت شریف و مهمان نواز عراق تشکر می‌کنیم.

وی با اشاره به دیدار رهبر انقلاب با پیشکسوتان دفاع مقدس، گفت: رهبر مجاهد و عزیزمان بزرگ رزمنده جهان اسلام چهار زاویه را برای تحلیل این واقعه عظیم گشودند که جای کار فراوان دارد که اهل فن این زوایا را جدی بگیرند این سخنان شرح حال گذشته ما نبود بلکه وضعیت امروز و فردای ما را مشخص می‌کند. دفاع مقدس ما مردمی‌ترین دفاع و جنگ تاریخ بود

خطیب نماز جمعه تهران اضافه کرد: دفاع مقدس ما مردمی‌ترین دفاع و جنگ تاریخ بود که پشت سر گذاشتیم؛ وجهه اجتماعی این دفاع فوق العاده است که در بیانات رهبری هم مورد تاکید خاصی بود.

وی ادامه داد: دفاع مقدس شناسه هویتی ماست و هویت دینی، ملی و انقلابی ما در گرو دفاع مقدس ماست. جنگ ادامه دارد، دشمنان همان دشمنان هستند البته ضعیف‌تر، ملت همان ملت است البته قوی‌تر، دشمنی‌ها همان دشمنی‌ها ست اما پیچیده‌تر است.

حاجی علی اکبری با اشاره به سفر رئیس جمهور به نیویورک، تصریح کرد: آنچه در سفر رئیس جمهور محترم به نیویورک اتفاق افتاد یک نمونه موفقی است که پیش روی ما قرار دارد که همان دیپلماسی مبتنی بر همین فرهنگ است.

وی ادامه داد: دیپلماسی مقاومتی مبتنی بر مقاومت، فرهنگ دفاع مقدس و هویت ناب انقلاب اسلامی‌است. چنین دیپلماسی مقاومتی است که از دل آن آزادسازی اموال، آزادی زندانیان و میراث فرهنگی اتفاق می‌افتد.

خطیب نماز جمعه تهران عنوان کرد: فرهنگ عمومی ما نسبت به نسخه دفاع مقدس فاصله دارد لذا باید نسبت به آن فعالیت بیشتری کرد.

حاجی علی اکبری یادآور شد: فردا اولین روز بازگشایی مدارس و دانشگاه‌های ماست لذا بر اساس نسخه دفاع مقدس می‌توان نسل‌های بعدی را تربیت کرد.

نظرات کاربران
نظر شما

ساعت 24 از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

تازه‌ترین خبرها