رفتن به محتوا
تلویزیون سام با ۲ سال ضمانت سام سرویس
کد خبر 619215

مدودف: حتی متحدان اوکراین هم آن را شریک برابر نمی‌دانند

ساعت24-نایب رئیس شورای امنیت ملی روسیه در واکنش به اختلافات اخیر لهستان و اوکراین گفت از نظر ورشو، کی‌یف حتی به‌اندازه پول خُرد آن‌ها هم نمی‌ارزد.

به گزارش فارس، «دیمیتری مدودف» نایب رئیس شورای امنیت ملی فدراسیون روسیه امروز (جمعه) به اختلافات و تقابل اخیر بین لهستان و اوکراین واکنش نشان داد.

مدودف در بیانیه‌ای با بیان اینکه حتی متحدان نزدیک کی‌یف هم این کشور را به عنوان یک شریک برابر در طولانی‌مدت نمی‌دانند، گفت که آن‌ها منتظر آن هستند که اوکراینی‌ها خودشان همدیگر را نابود کنند.

به نوشته خبرگزاری «اسپوتنیک»، وی در این‌باره با کنایه توضیح داد: «محبوب‌ترین رقبای ما بر سر یک تکه نان بیات دعوا می‌کنند. لهستان ممنوعیت عرضه غلات اوکراینی به خاک خود را تمدید کرد. حتی کمیسیون اروپا هم [به شکایت اوکراین] گوش نکرد».

رئیس جمهور سابق روسیه با بیان اینکه سایر اعضای اتحادیه اروپا از جمله اسلواکی و مجارستان هم فوراً از این اقدام لهستان دنباله‌روی کردند، اظهار داشت: «کی‌یف بلافاصله با اضطراب از لهستان به سازمان تجارت جهانی شکایت کرد. آن‌ها همسایگان خود را به همکاری با روسیه متهم می‌کنند!»

طبق این گزارش، مدودف ادامه داد: «آن‌ها (اوکراینی‌ها) می‌گویند که [لهستان و دیگران] به دستور اینها (روس‌ها) کار عالی انجام می‌دهند. یافتن سرزنش توهین‌آمیزتری نسبت به‌این برای لهستانی‌های روس‌هراس، دشوار است. ما این اتهام‌زنی کی‌یف به ورشو را تحسین می‌کنیم».

به نوشته اسپوتنیک، وی با بیان اینکه متحدان اوکراین دیگر به فکر خودشان افتاده‌اند، تصریح کرد: «‌برای همگان مشخص شده که حتی نزدیکترین متحدان [کی‌یف] نیز برای مدت طولانی اوکراین را به عنوان یک شریک برابر نمی‌بینند. آن‌ها ارزش [کی‌یف] را حتی به‌اندازه پول خرد لهستان نیز نمی‌دانند. آن‌ها در واقع صبر می‌کنند تا اوکراینی‌ها خودشان را بخورند یا خودشان را نابود کنند».

پایان پیام/

تازه‌ترین خبرها