رفتن به محتوا
تلویزیون سام با ۲ سال ضمانت سام سرویس
کد خبر 619607

نارضایتی آمریکایی‌ها از ترامپ به ۵۷ درصد رسید

ساعت24-طبق نظرسنجی جدید در آمریکا، بیش از نیمی‌از واجدان شرایط رای دادن در انتخابات ریاست جمهوری، نظر نامطلوبی نسبت به رئیس جمهور سابق این کشور دارند.

به گزارش فارس، نتایج یک نظرسنجی جدید در آمریکا نشان داد که میزان نارضایتی از «دونالد ترامپ» رئیس جمهور سابق این کشور در میان واجدان شرایط رای دادن در انتخابات، به بیش از پنجاه درصد رسیده است.

طبق این نظرسنجی که توسط موسسه «دسیژن دسک» به سفارش شبکه «نیوز نِیشن» انجام شده، تقریباً ۴۴ درصد مردم آمریکا دیدگاه «بسیار نامطلوب» نسبت به ترامپ داشتند که بالاترین رتبه در بین ۷ نامزد دیگر حزب جمهوری‌خواه بود.

۱۳ درصد نیز دیدگاه «تا حدودی نامطلوب» را گزارش کردند که در مجموع نشان می‌دهد حدود ۵۷ درصد رای‌دهندگان آمریکایی در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۴، از ترامپ ناراضی هستند.

به نوشته وبگاه «هیل»، با این حال ترامپ هنوز در بین دیگر نامزدهای حزب جمهوری‌خواه برای انتخابات ریاست جمهوری آتی، با ۲۲ درصد رای موافق، دارای بالاترین سطح محبوبیت است

ارقام رضایت یا نارضایتی مردم آمریکا از ترامپ در حالی است که او در جریان چهار پرونده کیفری با ۹۱ مورد اتهام جرم مواجه است که به گفته خودش می‌تواند تا ۵۶۰ سال زندان برای او همراه داشته باشد.

ترامپ با استناد به پیشتازی قابل توجه خود نسبت به سایر رقبای جمهوری‌خواه در نظرسنجی‌های قبلی، از حضور در ۲ مناظره زنده درون‌حزبی انصراف داد.

پیش از این اما طبق نتایج نظرسنجی که توسط نشریه «وال استریت ژورنال» انجام شده بود ۴۶ درصد از شرکت‌کنندگان در انتخابات به «جو بایدن» رئیس جمهور کنونی آمریکا و همین میزان از رای‌دهندگان به ترامپ رای خواهند داد

تازه‌ترین خبرها