رفتن به محتوا
تلویزیون سام با ۲ سال ضمانت سام سرویس
کد خبر 619615

اگر باور کنیم قرارداد سعید مهری با استقلال فقط ۱۶۰میلیون تومان است، اسم‌مان را چه می‌گذارید؟!

ساعت24-دنیای اقتصاد نوشت: از همان زمان که بار دیگر قانون سقف بودجه در لیگ برتر مقرر شد، عمده نگرانی‌ها حول این بود که باشگاه‌ها به طرق مختلف آن را دور بزنند و بار دیگر شاهد افزایش خلاف‌گویی و شاید حتی توهین به شعور افکار عمومی‌باشیم.

متاسفانه‌این‌طور به نظر می‌رسد که‌این اتفاق تا حدی رخ داده. اگرچه فدراسیون فوتبال امسال از همیشه سخت‌تر گرفته و حتی با بررسی دقیق قراردادها ۴ امتیاز هم از سپاهان کم کرده، اما هنوز نمی‌شود باور کرد که همه باشگاه‌ها مقابل قوانین مزبور گردن گذاشته‌اند.

همین حالا مردم با مواردی روبه‌رو هستند که هضمش واقعا سخت است. به عنوان مثال هیچ‌کس در ایران باور نکرد و نمی‌کند که علیرضا بیرانوند پیشنهاد ۱۱۰ میلیارد تومانی استقلال برای دو فصل را رد کرده و واقعا با قرارداد ثبتی ۱۵ میلیارد تومانی برای یک فصل پرسپولیسی مانده است. شما هر کاری بکنید، افکار عمومی زیر بار پذیرش این مساله نخواهند رفت و روشن است که در این میان تخطی از مقررات رخ داده؛ مگر اینکه بیرو حقیقتا عاشق پرسپولیس بوده باشد که در این صورت هم او اصلا سراغ فسخ قرارداد و این‌طور چیزها نمی‌رفت.

در همین راستا یک مورد بسیار عجیب‌تر هم در باشگاه استقلال داریم که به قرارداد ۱۶۰ میلیون تومانی (با میلیارد اشتباه نشود!) سعید مهری با استقلال مربوط می‌شود. این بازیکن که به دلیل تاخیر باشگاه در وصول مطالباتش قرارداد خود را به صورت یکطرفه فسخ کرده بود، در بازگشت به استقلال قراردادی ۱۶۰ میلیون تومانی بست تا مثلا استقلال از سقف بودجه عبور نکند.

باشگاه در توضیح این اتفاق گفته قرار است به تدریج سایر بازیکنان از مبلغ قرارداد خود بکاهند تا جا برای عقد قراردادی جدید با مهری و افزایش دستمزد او باز شود. اولا که مگر یک بازیکن در هر فصل چند قرارداد با باشگاهش می‌بندد؟ مگر می‌شود چپ و راست متن و مفاد آن را تغییر داد؟ ثانیا با شناختی که از فوتبالیست‌های عزیز ایرانی داریم، کدام بازیکن حاضر است هزار تومان از دستمزدش کم کند؟ همین اواخر آبی‌پوشان ۴ روز دست به اعتصاب زدند و به دلیل مشکلات مالی حاضر به تمرین نبودند. اینها واقعا با کاهش دستمزد خود کنار می‌آیند؟ یکی، دو روز پیش خبر رسید باشگاه استقلال ۱۰ درصد از رقم قرارداد این فصل بازیکنان را به حساب آن‌ها واریز کرده است؛ این یعنی الان برای سعید مهری پیامک واریز ۱۶ میلیون تومانی رفته؟ اگر ما این موضوع را باور کنیم، اسم‌مان را چه می‌گذارید؟

تازه‌ترین خبرها