رفتن به محتوا
تلویزیون سام با ۲ سال ضمانت سام سرویس
کد خبر 619623

برنامه دولت بایدن برای سفر بدون ویزای اسرائیلی‌ها به آمریکا

ساعت24-دولت بایدن اعلام کرد ساکنان فلسطین اشغالی به زودی می‌توانند بدون نیاز به روادید به‌ایالات متحده سفر کنند.

به گزارش فارس، «جو بایدن» به تازگی در راستای انجام یک اقدام موثر جهت کاهش تنش در روابط خود با «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی عنوان کرد ساکنان فلسطین اشغالی به زودی بدون نیاز به ویزا امکان سفر به آمریکا را خواهند داشت و بالعکس.

به گفته یک مقام رسمی، تحت تاثیر صدور دستور لغو روادید برای اسرائیلی‌ها از سوی دولت بایدن، انتظار می‌رود آن‌ها بتوانند تا ۳۰ نوامبر امکان سفر بدون نیاز به روادید به آمریکا را داشته باشند و حتی تا ۹۰ روز هم در این کشور بمانند.

«آنتونی بلینکن» وزیر امور‌ خارجه آمریکا این امر را دستاورد بزرگی برای شهروندان آمریکایی و از جمله افرادی که در سرزمین‌های فلسطین اشغالی زندگی یا به‌این سرزمین‌ها سفر می‌کنند، دانسته است. «یائیر لاپید» نخست وزیر رژیم صهیونیستی نیز از اقدام دولت بایدن ابراز خشنودی کرده و آن را یک خبر خوب برای تل‌آویو برشمرده است.

طرح آزادی رفت و آمد به آمریکا بدون نیاز به ویزا از سوی وزارت امنیت داخلی ایالات متحده آمریکا مدیریت می‌شود و در حال حاضر ۴۰ کشوری که عمدتا اروپایی و آسیایی هستند این اجازه را دارند تا به مدت سه ماه در قالب این طرح بدون نیاز به ویزا به آمریکا سفر کنند.

پیش‌تر دولت بایدن از اجرایی کردن این تصمیم به دلیل نگرانی‌های فزاینده از نوع رفتار رژیم صهیونیستی با آمریکایی‌های فلسطینی‌تبار خودداری می‌کرد با این حال در نهایت با آن موافقت کرد.

پایان پیام/

تازه‌ترین خبرها