رفتن به محتوا
سام سرویس
کد خبر 619894

حمله هکری به وبسایت خاندان سلطنتی انگلیس

ساعت24-رسانه‌های انگلیس از حمله هکری به وبسایت خاندان سلطنتی این کشور در صبح روز یک شنبه خبر دادند.

به گزارش فارس، رسانه‌های انگلیسی روز یک شنبه از هک شدن وبسایت خانواده سلطنتی بریتانیا خبر داده‌اند و آنطور که میگویند هکرهای روسی مسئولیت این حمله سایبری را برعهده گرفته‌اند.

براساس گزارش بریزبن تایمز، وبسایت خاندان سلطنتی انگلیس به مدت یک ساعت و نیم پایین کشیده شده است. این گزارش مدعی است که علیرغم این حمله هکری، مهاجمان موفق به دسترسی به محتوای و سیستمهای آن نشده‌اند.

این گزارش مدعی شده، کیلنت، یک گروه هکری روسی، مسئولیت این حمله را برعهده گرفته است. این گروه حامی‌کرملین سابقه حمله هکری به زیرساختهای کشورهای حامی‌اوکراین به ویژه کشورهای عضو ناتو را در کارنامه دارد.

بریزبن تایمز افزود: وبسایت خاندان سلطنتی انگلیس بعد از چند ساعت دوباره در دسترس قرار گرفت اما برای کسانی که تلاش داشتند وارد آن شوند پیام ارور روی صفحه نمایش ظاهر میشده است.

رسانه‌های انگلیسی میگویند که هدف این حمله‌ایجاد اختلال در سرویس‌های وبسایت بوده است نه حمله هکری به منظور دستیابی به اطلاعات سایت.

کاخ باکینگهام تا کنون از اظهار نظر رسمی‌در این زمینه خودداری کرده است.

این حمله هکری در شرایطی انجام شده است که اخیرا برخی منابع انگلیسی از اعزام نظامیان این کشور به اوکراین برای آموزش نظامیان اوکراینی خبر داده بودند.

هرچند که بلافاصله «ریشی سوناک» نخست‌وزیر این کشور اظهارات منتسب به «گرانت شاپس» وزیر دفاع این کشور درباره اعزام نیروی نظامی‌انگلیس به اوکراین را تکذیب کرد.

نظرات کاربران
نظر شما

ساعت 24 از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

تازه‌ترین خبرها