رفتن به محتوا
سام سرویس
کد خبر 619920

آپارتمانهای 50 میلیونی که 3 میلیارد فروخته شد

ساعت 24 - مدیرعامل شرکت عمران پردیس اظهار داشت: عده‌ای با عنوان ثبت نام برای نهضت ملی مسکن در بازار فیش فروشی می‌کردند اما اعلام کردیم که هیچ واحدی از نهضت ملی مسکن در پردیس ساخته نخواهد شد و مردم فریب این فیش‌های جعلی را نخورند.

خلیل محبت‌خواه با بیان اینکه تعدیل و کاهش قیمت مسکن در شهر پردیس ادامه دارد، اظهار داشت: یکی از عوامل موثر در کنترل بازار مسکن پردیس ساماندهی مشاوران املاک و برخورد با مشاوران املاک متخلف بود. یکی از روش‌هایی قیمت‌سازی مشاوران املاک اینگونه است که با معاملات صوری و بدون اینکه پول و چکی رد و بدل شود، یک واحد را چند بار بین افراد معامله می‌کنند و در نهایت یک واحد در طی این معاملات تا ۳۰ درصد افزایش قیمت پیدا می‌کند.

وی ادامه داد: جلوی این تخلفات در مشاوران املاک در پردیس را گرفتیم و همزمان ساخت و ساز مسکن در این منطقه رونق پیدا کرد و کارگاه‌هایی ساخت و ساز فعال شد و بار روانی که بین مردم ایجاد شده بود که در پردیس واحدها نیمه کاره باقی خواهد ماند تا مردم در خریدها با هر قیمتی تعجیل کنند، را از بین بردیم و با این دو عامل مهم ریزش قیمت انجام شد و در حال حاضر این روند ادامه دارد.

مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید پردیس شهر جدید پردیس تاکید کرد: به مالکان واحدها در پردیس اعلام کرده‌ایم که در نسبت به استقرار و سکونت اقدام نکنند، به سازمان امور مالیاتی معرفی خواهند شد بنابراین نیازمند واقعی ساکن می‌شود و واحدهای خالی مشمول مالیات بر خانه‌های خالی می‌شوند. اگر افراد ساکن شوند و خانه‌های خالی کاهش پیدا کنند قیمت‌ها هم کاهش پیدا می‌کنند.

محبت‌خواه با بیان اینکه برخی از مشاوران املاک در پردیس بیش از ۲۰۰ واحد مسکونی را در اختیار داشتند، افزود: افرادی در مشاوران املاک در مقطع زمانی این واحدها را با قیمت ۵۰ میلیون تومان خریداری و احتکار کرده بودند و این واحدها را به قیمت ۳ میلیارد هم به فروش می‌رساندند که‌این افراد را شناسایی و جلوی این روند را گرفتیم. این افراد به دلیل اینکه در معرض مالیات‌ بر خانه‌های خالی هستند و قیمت مسکن در پردیس ریزشی بوده ، نسبت به عرضه‌این واحدها به بازار اقدام کردند و همین افزایش عرضه عامل کاهش قیمت شد.

وی از جمع شدن بساط امتیاز فروشی در پردیس خبر داد و گفت: عده‌ای با عنوان ثبت نام برای نهضت ملی مسکن در بازار فیش فروشی می‌کردند اما اعلام کردیم که هیچ واحدی از نهضت ملی مسکن در پردیس ساخته نخواهد شد و مردم فریب این فیش‌های جعلی را نخورند.

مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید پردیس ادامه داد: با کنترل بازار و تعدیل قیمت‌ها با برخورد جدی با مشاوران املاک متخلف، جلوی انتشار قیمت‌های غیرواقعی در سایت‌هایی اینترنتی هم گرفته شد و فاصله قیمت‌ها بین سایت‌هایی مانند دیوار و بازار مسکن پردیس، باعث شد افراد نسبت به اصلاح قیمت‌های منتشر شده در این سایت‌ها اقدام کنند.

ایلنا

نظرات کاربران
نظر شما

ساعت 24 از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

تیتر داغ
تازه‌ترین خبرها