رفتن به محتوا
تلویزیون سام با ۲ سال ضمانت سام سرویس
کد خبر 619961

تغییرات قیمت در بازار میوه با ورود فصل پاییز+ جدول

ساعت 24 - با ورود فصل پاییز، قیمت در بازار میوه تغییراتی داشته و رنگ و بوی بازار هم تغییر کرده است، در این میان 5 نکته هم در بازار میوه وجود دارد.

تغییرات قیمت در بازار میوه با ورود فصل پاییز+ جدول

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، جدیدترین قیمت عمده فروشی میوه در میدان مرکزی میوه وتره بار تهران برای 54 قلم میوه و سبزی منتشر شد، این در حالی است که با آمدن پاییزرنگ و بوی میوه‌ها هم عوض شده و برخی میوه‌های تابستان جای خود را به میوه‌های پاییزه داده‌اند و قیمت‌ها هم متفاوت‌تر شده است.

فهرست کامل قیمت ها در زیر دیده می‌شود:

در فهرست قیمتی که از سوی اتحادیه بارفروشان میوه و تره بار تهران منتشر شده است چند نکته اساسی وجود دارد:

1- در بازار عمده فروشی میدان بزرگ میوه و تره بار تهران میوه‌های خارجی هم وجود دارد، در این بازار آناناس کارتنی از یک میلیون تومان تا یک میلیون و 150 هزار تومان فروخته می‌شود.

موز هم از انواع اکوادور تا هندی تا کیلویی 60 هزار تومان عرضه می‌شود.

2- فصل میوه‌های تابستانه که تمام می‌شود قیمت این نوع میوه‌ها هم کاهشی شده است، ارزانترین میوه تابستانه هندوانه کیلویی 3 هزار تا 7 هزار تومان است، اما در بازار تهران هم هندوانه را کیلویی 3500 تومان می فروشند، طالبی و خربزه همچنان قیمت بالایی دارد و کیلویی 12 هزار تومان عرضه می‌شود. 3- میوه‌های پاییزه مانند انار و انگور هم ورود خوبی به بازار دارند و قیمت با کیفیت‌ترین آن‌ها به ترتیب کیلویی 45 و 60 هزار تومان است. 4- متوسط قیمت میوه در بازار عمده فروشی تقریبا کیلویی 35 هزار تومان است. قیمت سبزی‌ها نسبت به هفته گذشته تقریبا ثابت مانده و افزایشی نداشته است. 5- طبقه متوسط جامعه‌این قیمت ها را گرانتر می‌دانند و معتقدند که مصرف میوه در طبقه متوسط کمتر شده است.

این قیمت‌ها، عمده فروشی است و زمانی که پای این محصولات به بازار می‌رسد، تا 35 درصد به صورت رسمی و بعضا تا 100 درصد به طور غیر رسمی‌افزایش پیدا می‌کند. مغازه داران عمدتا بالا بودن نرخ اجاره‌ها را توجیهی برای افزایش بیشتر قیمت عنوان می‌کنند.

تازه‌ترین خبرها