رفتن به محتوا
تلویزیون سام با ۲ سال ضمانت سام سرویس
کد خبر 622919

معرفی یک‌هزار بنگاه معاملاتی متخلف به سازمان تعزیرات حکومتی‌

ساعت 24-مدیرکل بازرسی خدمات سازمان حمایت گفت: در 6 ماه اول سال جاری توسط بازرسان ادارات کل صنعت، معدن و تجارت سراسر کشور بیش از یک هزار واحد معاملات ملکی و مشاور املاک متخلف به ادارات کل تعزیرات حکومت استان‌ها معرفی شدند.

 رضا زرین گل عملکرد بازرسی‌های انجام شده از مشاوران املاک را در 6 ماهه اول سال جاری اعلام کرد و گفت: در این طرح ویژه نظارت بر واحدهای صنفی معاملات ملکی و مشاورین املاک با هدف نظارت بر اجاره بهای مسکن و کنترل قیمت های مسکن از سوی بازرسان ادارات کل صنعت، معدن و تجارت برگزار و 7 هزار و 968 مورد بازرسی از بنگاه‌های مشاور املاک در کشور انجام شد.

وی افزود: از این تعداد یک هزار و 325 واحد صنفی مختلف شناسایی و پرونده‌های مربوطه با ارزش بیش از 132 میلیارد و 513 میلیون و 748 هزار و 646 ریال برای رسیدگی و صدور رای به مراجع ذی صلاح ارسال شد.

وی اظهار داشت: گران فروشی خدمات با 501 مورد عدم درج تعرفه در محل با 876 مورد، عدم صدور فاکتور با 914 مورد و در نهایت نداشتن پروانه کسب با 242 مورد از عمده تخلفات این واحدهای صنفی است. 

زرین گل بیان داشت: با عنایت به شرایط ویژه اقتصادی کشور و در راستای تنظیم بازار مسکن، بازرسان ادارات کل صنعت، معدن و تجارت استان‌ها با همکاری سایر دستگاه‌های نظارتی در قالب گشت‌های بازرسی مشاوران املاک فعالانه به انجام مسوولیت خواهند پرداخت و با متخلفان طبق قانون برخورد می‌کنند.

مدیرکل بازرسی خدمات سازمان حمایت اظهار داشت: مردم می توانند در صورت مشاهده هرگونه تخلف در این زمینه با سامانه 124 تماس گیرند.

تازه‌ترین خبرها