رفتن به محتوا
تلویزیون سام با ۲ سال ضمانت سام سرویس
کد خبر 622948

مکرون از نتانیاهو گلایه کرد/ باید بین نظامیان و ساکنان غزه تمایز قائل شد

ساعت 24- منابع خبری از گفت‌وگوی رئیس جمهوری فرانسه با رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین و نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی درباره تحولات فلسطین و جنگ غزه خبر دادند.

خبرگزاری آناتولی در این باره اعلام کرد که امانوئل ماکرون در گفت‌وگوی تلفنی با محمود عباس، رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین با چشم پوشی از جنایات وحشیانه صهیونیست‌ها از وی خواست تا عملیات «طوفان الاقصی» مقاومت فلسطین را محکوم کند.

مکرون گفت: لازم است تشکیلات خودگردان فلسطین و همه کشورهای منطقه به صراحت و با قاطعیت حمله علیه اسرائیل را محکوم کنند.

مکرون همچنین در گفت‌وگوی تلفنی با بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی گفت: شمار قربانیان غیر نظامی جنگ در نوار غزه بسیار زیاد است و باید میان نظامیان و ساکنان غزه تمایز قائل شد.

کاخ الیزه در بیانیه‌ای اعلام کرد که مکرون نگرانی عمیق خود را از تشدید خشونت‌ها علیه غیرنظامیان فلسطینی به نتانیاهو ابلاغ کرد و خواستار انجام هر کاری برای جلوگیری از گسترش این خشونت‌ها و حفظ آرامش شد.

رئیس جمهوری فرانسه اعلام کرد که کودکان زخمی یا بیمار غزه که نیاز به مراقبت های اضطراری دارند می‌توانند در فرانسه درمان شوند.

وی افزود: اقدامات لازم برای پذیرش ۵۰ بیمار در بیمارستان‌های ما انجام شده‌است.

مکرون همچنین اعلام کرد که یک هواپیمای جدید نیروی هوایی فرانسه طی روزهای آتی بیش از ۱۰ تن محموله پزشکی و دو ایستگاه سلامت سیار را به منطقه منتقل خواهد کرد که هر یک می‌توانند حدود ۵۰۰ بیمار بزرگسال را درمان کنند.

وی ادامه داد: کمک‌های بشردوستانه باید هرچه سریعتر وارد غزه شوند. برای اینکه این اتفاق بیفتد، ما باید به یک آتش‌بس بشردوستانه فوری دست یابیم.

ایسنا 

تازه‌ترین خبرها