رفتن به محتوا
تلویزیون سام با ۲ سال ضمانت سام سرویس
کد خبر 622996

تبعیت هئیت‌های اجرایی از یک شبکه سیاسی خاص

ساعت 24 - یک فعال سیاسی اصولگرا گفت: در هئیت‌های اجرایی اگر ۱۰-۱۱ نفر می‌نشینند این افراد باید نماینده اقشار مرجع ما باشند، روحانیت، بازاریان، دانشگاه، طیف خواهران و... تا این‌ها در تضارب آرا بتوانند حق را تشخیص دهند و عمل کنند؛ اما اگر بیایید از بازنشستگان یک ارگان و سازمان امنیتی – سیاسی استفاده کنید نتیجه‌اش می‌شود اینکه در دوره قبل ۸ درصد ردصلاحیت داشتید، این دوره به ۲۸ درصد رسیده که اصلا منطقی و معقول نیست.

منصور حقیقت‌پور فعال سیاسی اصولگرا در گفت‌وگو با ایلنا، در پاسخ به این سوال که بعد از اعلام نتیجه بررسی صلاحیت‌ها شاهد انتقادات دوباره به مدیران استانی دولت سیزدهم در زمینه ترکیب هیات‌های اجرایی بودیم، ارزیابی شما از این روند چیست؟ گفت: هیات‌های اجرایی تماما از طیف، طبقه و گروه‌ سیاسی خاصی انتخاب شدند. در گذشته اینطور بود که این افراد جزو معتمدینی بودند که مردم آن‌ها را می‌شناختند، پیشینه، دین‌داری و عدالت‌شان را می‌شناختند و به آن‌ها وثوق داشتند. اما این دوره از یک طیف و جریان خاصی انتخاب شدند که شائبه مهندسی را در بین مردم بالا می‌برد؛ در آمار هم همین‌طور. شما نگاه کنید در انتخابات دوره قبل ۸ درصد از داوطلبین توسط هیات‌های اجرایی ردصلاحیت شدند اما این دوره به ۲۸ درصد رسیده و اصلا قابل قبول نیست. وی افزود: داوطلبان رد صلاحیت شده و بقیه یک مقداری در این خصوص نگران هستند؛ چراکه این روند معقول و مناسبی نبوده و نباید از یک جریان خاص در این مسیر استفاده می‌کردیم. در گذشته خانواده شهدا، روحانیت، بازار و دانشگاه نماینده داشتند اما همه را کنار گذاشتند و از یک طیف خاصی به عنوان هیات‌ اجرایی استفاده کردند که سابقه هم ندارند. من فردی را سراغ دارم که یک برگه برای ردصلاحیت او دادند، ۲ ساعت بعد تماس گرفتند که می‌خواهیم برگه‌تان را عوض کنیم. این چه کاری است؟ به یک عده چهارشنبه بعد از ساعت ۷-۸ شب گفتند بیایید نامه‌تان را بگیرید، در حالی که حق اعتراض چهارشنبه تا ساعت ۶ بوده است. این ظلم است و حقوق خیلی از عزیزان تضییع شده است. به نظر من باید به یک نحوی جبران شود. در شورای نگهبان یا هیات‌های اجرایی باید این رویه برای عزیزان به نحوی اصلاح شود که خدایی نکرده حق کسی تضییع نشود.

حقیقت‌پور گفت: نمی‌شود از یک طیف خاص یا از یک شبکه سیاسی خاص افراد را انتخاب کرد. در آنجا اگر ۱۰-۱۱ نفر می‌نشینند این افراد باید نماینده اقشار مرجع ما باشند، روحانیت، بازاریان، دانشگاه، طیف خواهران و... تا این‌ها در تضارب آرا بتوانند حق را تشخیص دهند و عمل کنند؛ اما اگر بیایید از بازنشستگان یک ارگان و سازمان امنیتی – سیاسی استفاده کنید نتیجه‌اش می‌شود اینکه در دوره قبل ۸ درصد ردصلاحیت داشتید، این دوره به ۲۸ درصد رسیده که اصلا منطقی و معقول نیست.

تازه‌ترین خبرها