رفتن به محتوا
تلویزیون سام با ۲ سال ضمانت سام سرویس
کد خبر 623538

فعالیت تنها 3 بیمارستان در غره

ساعت 24- سخنگوی وزارت بهداشت غزه اشرف القدره امروز، سه‌شنبه ۲۸ نوامبر در گفت‌گو با شبکه «الجزیره» تاکید کرد که تنها ۳ بیمارستان در شمال نوار غزه فعال هستند و دیگر مراکز پزشکی، نمی‌توانند به نیازهای فوری فلسطینیان پاسخ دهند.

فعالیت تنها 3 بیمارستان در غره

 القدره با بیان اینکه خواستار اعزام مجروحان به خارج از نوار غزه برای دریافت مراقبت‌های پزشکی لازم است، گفت: ما با ظرفیت بسیار محدود کار می‌کنیم و به بیمارستان‌های صحرایی بزرگ نیاز داریم.

سخنگوی وزارت بهداشت غزه ضمن تاکید بر اینکه خسارات وارده به بخش بهداشت و درمان غزه، در نتیجه بمباران اشغالگران به میلیون‌ها دلار می‌رسد، گفت: ما از همه نهادهای بین‌المللی می‌خواهیم که اقدامات موثری برای حفاظت از نظام سلامت انجام دهند.

این مقام فلسطینی در پایان گریزی به مشکلات تنفسی نوزادان نارس تحت مراقبت بر اثر نبود داروها و امکانات ویژه زد و تاکید داشت که کمک‌های پزشکی دریافت‌شده در روزهای آتش‌بس، بسیار محدود بوده و ما خواهان فشار بر اشغالگران برای ورود این کمک‌ها به شمال نوار غزه هستیم.

یکی از مقامات گذرگاه «رفح» بامداد امروز تصریح کرده بود «کمک‌هایی که وارد نوار غزه می‌شود، قطره‌ای است در برابر دریایی از آنچه ساکنان نوار غزه به آن نیاز دارند؛ قبل از جنگ روزانه ۵۰۰ کامیون وارد غزه می‌شد که بازهم کافی نبود ولی در حال حاضر فقط ۲۰۰ کامیون وارد می‌شود».

شب گذشته و پس از پایان مدت آتش‌بس چهار روزه، وزارت خارجه قطر خبر داد که آتش‌بس انسانی در غزه، به مدت دو روز دیگر تمدید شده است؛ جنبش «حماس» هم ضمن تایید این توافق، تاکید کرد که آتش‌بس در راستای اهداف مقاومت و کاهش درد فلسطینیان تمدید شده است.

فارس 

تازه‌ترین خبرها