رفتن به محتوا
تلویزیون سام با ۲ سال ضمانت سام سرویس
کد خبر 623553

اخطاریه برای ۳۰۴ واحد آلاینده در اصفهان/استفاده از سوخت مازوت نداشتیم

ساعت 24- مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان گفت: از ۲۸ روز گذشته تاکنون برای ۳۰۴ واحد آلاینده در اصفهان اخطاریه صادر شده است.

اخطاریه برای ۳۰۴ واحد آلاینده در اصفهان/استفاده از سوخت مازوت نداشتیم

 منصور شیشه فروش، با اشاره به اینکه با توجه به تداوم شرایط پایداری جو تا پایان هفته و افزایش غلظت آلاینده‌ها، جلسه کارگروه اضطرار شرایط آلودگی هوای استان برگزار شد، اظهار کرد: روزانه جلسه کارگروه تشکیل و متناسب با شرایط درباره استان اصفهان تصمیم گیری می‌شود.

وی ادامه داد: طبق مصوبات این کارگروه طرح زوج و فرد در شهر اصفهان از ساعت ۹ تا ۱۲ و ۱۶ تا ۲۱ اجرایی خواهد شد.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان بیان کرد: تیم‌های گشت و نظارت اداره کل محیط زیست استان نیز همچنان فعال خواهند بود و با هرگونه اقدامی که منجر به افزایش آلودگی هوا گردد برخورد خواهند نمود.

شیشه فروش با بیان این توصیه که افراد از تردد غیرضروری پرهیز نموده و از ماسک استفاده کنند، بیان کرد: بر اساس مصوبات این کمیته روزانه و شبانه ۱۰ تیم گشت و نظارت به صورت مستمر واحدهای آلاینده را بازدید و رصد می‌کنند.

وی ادامه داد: از ۲۸ روز گذشته تاکنون یک هزار و ۶۲ مورد بازدید از واحدهای آلاینده به صورت روزانه و ۴۷۱ مورد پایش شبانه توسط این تیم‌ها انجام شده است.

۲۷ واحد آلاینده به مراجع قضایی معرفی شدند

مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان اظهار کرد: برای ۳۰۴ واحد آلاینده اخطاریه صادر شده است همچنین ۲۷ واحد به مراکز قضایی معرفی شدند و ۱۰ واحد متخلف نیز توسط اداره کل محیط زیست استان پلمب شده است.

وی با اشاره به اینکه برای ۴۸ کوره آجرپزی غیرمجاز حکم قضایی صادر شده است و تعدادی از این کوره‌ها تعطیل شدند، ابراز کرد: همچنین نظارت مستمر بر توزیع سوخت پاک در جایگاه‌ها همچنان ادامه دارد.

شیشه فروش تصریح کرد: مطابق با بازرسی‌های صورت گرفته، تاکنون اداره کل محیط زیست استان گزارشی مبنی بر استفاده از سوخت مازوت در واحدهای تولیدی و صنعتی استان ارائه نکرده است.

وی گفت: تاکنون اداره کل محیط زیست استان گزارشی مبنی بر استفاده از سوخت مازوت در واحدهای تولیدی و صنعتی استان ارائه نکرده است.

خبرآنلاین 

تازه‌ترین خبرها