رفتن به محتوا
تلویزیون سام با ۲ سال ضمانت سام سرویس
کد خبر 623680

اخبار جنگ غزه

ساعت 24 -افزایش شمار کشته‌های صهیونیست‌ها در عملیات قدس اشغالی، تلاش‌ها برای تمدید آتش‌بس غزه برای سومین بار، نقض‌ آتش‌بس با پرواز جنگنده‌ها در جنوب نوار غزه و هشدار یمنی‌ها و عراقی‌ها به رژیم اسرائیل از مهمترین تحولات بامدادی فلسطین اشغالی است.
بگویند.

ه گزارش تسنیم، همزمان با اعلام تداوم تلاش‌ها و مذاکرات از سوی میانجی‌های قطری، آمریکایی و مصری برای تمدید مجدد آتش‌بس موقت در غزه که تا چند ساعت دیگر پایان خواهد یافت، گروه‌های مقاومت در عراق و یمن بامداد امروز جمعه به رژیم اسرائیل هشدار دادند چنانچه حملات و جنگ علیه غزه را از صبح امروز جمعه از سر بگیرد، آن‌ها نیز فی الفور عملیات خود علیه صهیونیست‌ها و حامیان آن‌ها را از سر خواهند گرفت.

ساعتی پیش، هفتمین دور از تبادل اسرا بین حماس و رژیم اسرائیل انجام شد و اسرای طرفین تحویل صلیب سرخ شدند. همزمان با تبادل اسرا، جنگنده‌ها و پهپادهای صهیونیست با پرواز بر فراز جنوب نوار غزه، آتش‌بس را نقض کردند.

مهمترین تحولات بامدادی پنجاه و ششمین روز از طوفان الاقصی را در ادامه دنبال کنید:

🔹🔸🔹🔸🔹🔸🔹

اعلام حمایت مقاومت عراق ا

🔹مقاومت اسلامی عراق در بیانیه‌ای اعلام کرد که در صورت از سر گیری حملات صهیونیست‌ها به غزه، این جنبش آماده است تا با متجاوزان مقابله کند. فایننشال تایمز: واسطه‌ها درصدد هستند آتش‌بس برای روز هشتم تمدید شود

🔹روزنامه فایننشال تایمز به نقل از منابع آمریکایی نوشت که واسطه‌ها بین حماس و رژیم اسرائیل تلاش دارند که آتش‌بس برای روز هشتم تمدید شده و بعد از آن دوباره بر تمدید آتش‌بس مذاکره شود.

بیانیه نیروهای مسلح یمن در هشدار به تل‌آویو

🔹سرتیپ یحیی سریع، سخنگوی نیروهای مسلح یمن با اعلام اینکه نیروهای این کشور بنا به دستورات سید عبدالملک الحوثی، رهبر انصارالله آماده است در صورت از سرگیری حملات رژیم اسرائیل، عملیات‌های ضد صهیونیستی خود را به اراضی اشغالی و اهداف صهیونیست‌ها در دریای سرخ، از سر بگیرد. 🔹او گفت که تنها در صورتی این عملیات متوقف خواهد شد که صهیونیست‌ها دست از حملات و جنایت‌های خود علیه مردم فلسطین بردارند.

مشاور نتانیاهو: صلح با اعراب را بعد از شکست حماس از سر می‌گیریم

🔹یکی از مشاوران نخست‌وزیر اسرائیل در مصاحبه‌ای با فاکس‌نیوز مدعی شد سازش اسرائیل با اعراب برای حماس تهدید موجودیتی محسوب می‌شود. 🔹او همچنین گفت که اسرائیل بعد از شکست حماس مذاکرات در خصوص سازش با کشورهای عربی را از سر خواهد گرفت.

صهیونیست‌ها باز خودزنی کردند؛

🔹رسانه‌‌های رژیم اسرائیل گزارش دادند که نظامیان این رژیم به اشتباه به سمت کسی که مجریان عملیات استشهادی شهر قدس اشغالی را به شهادت رسانده بود، تیراندازی کرده‌‌اند و حال او وخیم است.🔹رسانه‌های اسرائیلی دقایقی پیش از افزایش شمار کشته‌های عملیات ضد صهیونیستی قدس اشغالی به چهار نفر خبر دادند.

قطر: 30 اسیر فلسطینی در برابر 10 اسیر اسرائیلی آزاد خواهد شد

🔹سخنگوی وزارت خارجه قطر گفت که قرار است در هفتمین دور از تبادل اسرا، در ازای 30 اسیر فلسطینی، 10 اسیر اسرائیلی (سه در برابر یک) آزاد خواهد شد.

🔹پیشتر حماس اعلام کرد که هشت اسرائیلی را حاضر است آزاد کند که وزارت خارجه قطر اعلام کرد که دو اسیر روس که دیروز داوطلبانه آزاد شده بودند، در لیست دور هفتم خواهند بود تا بدین طریق شمار اسرای طرف اسرائیلی 10 نفر شود.

ارتش صهیونیستی: گروگان‌های آزاد شده تحویل طرف‌های ما شدند

🔹ارتش رژیم اسرائیل تایید کرد که اسرای اسرائیلی آزاد شده بعد از تحویل به طرف مصری، تحویل طرف‌های صهیونیست داده شده و آن‌ها هم‌اکنون وارد اراضی اشغالی شده‌اند.

تداوم نقض آتش‌بس از سوی صهیونیست‌ها 🔹جنگنده‌ها و پهپادهای ارتش رژیم اسرائیل از ساعتی پیش مدام در حال پرواز بر سر جنوب نوار غزه به ویژه شهر خان‌یونس هستند که نقض آشکار آتش‌بس است. 🔹نزدیک به هفت ساعت به پایان روز هفتم آتش‌بس نمانده و علی رغم برخی گزارش‌ها مبنی بر احتمال تمدید مجدد (حداقل برای یک روز دیگر) صهیونیست‌ها از لزوم از سرگیری جنگ علیه غزه سخن می‌

تازه‌ترین خبرها