رفتن به محتوا
تلویزیون سام با ۲ سال ضمانت سام سرویس
کد خبر 624142

این غذاها سرفه‌های‌تان را بدتر می‌کند

ساعت 24-اگر سرفه‌های مداوم و دردناک را تجربه می‌کنید، سعی کنید این مواد غذایی را مصرف نکنید تا شرایط شما بهتر شود و بهبودی کامل پیدا کنید.

سرفه یک علامت رایج شرایط مختلفی مانند آلرژی، عفونت، حضور یک محرک یا سرماخوردگی است. هنگامی که با سرفه‌های مکرر و خسته کننده روبرو هستید، مهم است که مراقب آنچه می‌خورید باشید، زیرا برخی غذاها می توانند وضعیت شما را تشدید کنند و بهبودی شما را طولانی تر کنند.

غذاهایی که هنگام سرفه باید از آن‌ها اجتناب کنید اگر سرفه‌های مداوم دارید از مصرف این موارد اجتناب کنید:

۱. محصولات لبنی محصولات لبنی مانند شیر، پنیر و بستنی می‌توانند تولید مخاط را افزایش داده و سرفه‌های شما را واضح‌تر و ناراحت‌کننده‌تر کنند؛ در عوض جایگزین‌های بدون لاکتوز را انتخاب کنید یا چای‌های گیاهی را برای اثر تسکین دهنده در نظر بگیرید.

۲. غذاهای قندی غذاها و نوشیدنی‌های قندی می توانند سیستم ایمنی بدن شما را سرکوب کرده و التهاب موجود را بدتر کنند؛ در نتیجه مبارزه با علت اصلی سرفه برای بدن شما سخت تر می‌شود؛ از آب نبات ها، نوشیدنی‌های شیرین و دسرها دوری کنید تا سرفه شما کاهش یابد.

۳. غذاهای سرخ شده و چرب غذاهای سرخ شده و چرب می توانند باعث رفلاکس اسید شوند که منجر به تحریک گلو و تشدید سرفه می‌شود. از تنقلات چرب، فست فودها و وعده‌های غذایی بسیار فرآوری شده خودداری کنید و از گزینه‌های سبک تر و راحت هضم مانند سوپ و سبزیجات بخارپز استفاده کنید.

۴. غذاهای تند غذاهای تند، مانند فلفل چیلی و سس‌های تند، می توانند گلوی شما را تحریک کرده و سرفه‌های شما را تشدید کنند. اگر از غذاهای تند لذت می‌برید، از غذاهای ملایم‌تر استفاده کنید یا تا زمانی که سرفه‌تان برطرف شود، آن را نوش جان کنید.

۵. مرکبات در حالی که دریافت ویتامین C کافی، برای یک سیستم ایمنی سالم ضروری است، میوه‌های بسیار اسیدی مانند پرتقال، لیمو و گریپ فروت می توانند برای گلودرد مضر باشند. در عوض، میوه‌هایی با اسیدیته کمتر مانند موز، گلابی یا لیموشیرین را انتخاب کنید.

۶. کافئین هم کافئین و هم الکل می توانند بدن شما را با کم آبی روبرو کرده و گلوی شما را خشک و مستعد تحریک بیشتر کنند. قهوه و نوشیدنی‌های انرژی‌زا را تا زمانی که سرفه‌تان کاهش نیافته است، کنار بگذارید و به جای آن از آب، چای‌های گیاهی یا آب میوه‌های طبیعی استفاده کنید.

بهداشت نیوز 

تازه‌ترین خبرها