رفتن به محتوا
تلویزیون سام با ۲ سال ضمانت سام سرویس
کد خبر 624194

اسراییل حوثی‌ها را تهدید کرد

ساعت 24 - تزاچی‌هانگبی، مشاور امنیت ملی اسرائیل اظهار کرد که دولتش به آمریکا ابلاغ کرده که اگر جهان برای جلوگیری از حملات حوثی‌ها به کشتی‌ها در دریای سرخ کاری نکند اسرائیل خود علیه حوثی‌ها دست به اقدام نظامی خواهد زد.

 

تزاچی‌هانگبی، مشاور امنیت ملی اسرائیل اظهار کرد که دولتش به آمریکا ابلاغ کرده که اگر جهان برای جلوگیری از حملات حوثی‌ها به کشتی‌ها در دریای سرخ کاری نکند اسرائیل خود علیه حوثی‌ها دست به اقدام نظامی خواهد زد.

هانگبی شنبه هجدهم آذر در گفت‌وگو با سازمان رادیو و تلویزیون اسرائیل افزود که این موضع کشورش را نخست‌وزیر، بنیامین نتانیاهو به جو بایدن، رئیس جمهوری ایالات متحده آمریکا و اولاف شولتز، صدراعظم آلمان منتقل کرده است.

شایان ذکر است که در ادامه تهدیدهای خود و در تحولی جدید شبه‌نظامیان حوثی در یمن شنبه تهدید کردند که همه کشتی‌های عازم اسرائیل برای این گروه اهداف مشروع هستند.

گروه شبه‌نظامی حوثی‌ در یمن شنبه 18 آذر اعلام کرد که اگر اجازه ورود به کمک‌های دارویی و غذایی برای تامین مایحتاج ساکنان نوار غزه از سوی اسرائیل داده نشود این گروه شبه‌نظامی در یمن، به کشتی‌های عازم اسرائیل با هر تابعیتی، اجازه عبور از دریای سرخ و تنگه باب المندب را نخواهد داد.

شبه‌نظامیان حوثی همچنین هشدار دادند که اگر اجازه تامین مایحتاج مردم غزه داده نشود این کشتی‌ها به اهداف مشروعی برای این گروه تبدیل خواهند شد.

تیتر داغ
تازه‌ترین خبرها