رفتن به محتوا
سام سرویس
کد خبر 624280

روش جدید هک آیفون فاش شد

ساعت 24- هکرها روشی جدید برای نفوذ به آیفون و سرقت اطلاعات کاربران یافته‌اند و برای این کار از یک کیبورد جعلی استفاده می‌کنند.

هکرها همیشه به دنبال روش‌های جدیدی هستند تا به دستگاه کاربران نفوذ کنند. یک شکاف امنیتی جدید در iOS به هکرها اجازه می‌دهد از طریق کیبورد از کاربر جاسوسی کنند.

شرکت Certo Software گزارشی را منتشر کرد که نشان می‌دهد چگونه مجرمان سایبری با اجتناب از اقدامات امنیتی سختگیرانه اپل سعی می‌کنند اطلاعات کاربران را سرقت کنند. برای این منظور کاربران یک کیبورد طرف ثالث روی دستگاه فرد نصب می‌کنند که دارایKeylogger است. این نرم افزاری هر ضربه زدن به کلید توسط کاربر رایانه را ضبط می‌کند و با این شیوه اطلاعات کاربران را سرقت می‌کند.

هکرها این ابزار هک را در یک اپ کوچک مخفی می‌کنند و با کمک نرم افزار Test Flight اپل برای توسعه دهندگان اپ، کنترل‌های امنیتی شرکت را میانبر می زنند. هکرها امیدوارند که کاربران اپ های آلوده را دانلود کنند تا بتوانند اطلاعات آن‌ها را به دست آوردند.

به گفته شرکت Certo Software هکرها به روشی تقریبا ساده عمل می‌کنند. آن‌ها از یک اپ کوچک حاوی یک کیبورد خاص استفاده می‌کنند. این کیبورد که دارای نرم افزارKeylogger است هرچه کاربر تایپ می‌کند را به هکرها منتقل می‌کند. هنگامیکه اپ روی موبایل کاربری نصب شود هکرها از طریق کیبوردی خاص روی آیفون به تنظیمات اپ می‌روند و به دسترسی کامل به کیبورد را فراهم می‌کنند.

در مرحله بعد هکرها کیبورد پیش فرض دستگاه رابه نسخه حامل بدافزار خود منتقل می‌کنند. البته باید اشاره کرد بیشتر اوقات این کیبوردها مشابه کیبورد آیفون هستند و تقریبا تشخیص آن با نمونه واقعی غیرممکن است.

مهر 

نظرات کاربران
نظر شما

ساعت 24 از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

تازه‌ترین خبرها