رفتن به محتوا
سام سرویس
کد خبر 624306

مدال طلای تیم ایرانی در مسابقات بین‌المللی هوش مصنوعی امارات متحده عربی

ساعت 24-تیمی از دانشجویان مدیریت جهانگردی و گردشگری کشورمان که نمایندگانی از دانشگاه تهران و دانشگاه شیراز و عضو هیات علمی دانشکده گردشگری دانشگاه تهران در آن حضور داشتند، در مسابقات بین‌المللی هوش مصنوعی امارات متحده عربی (DIS۲۰۲۳)، موفق به کسب مدال طلا در بخش بازاریابی و تبلیغات شدند.

مدال طلای تیم ایرانی در مسابقات بین‌المللی هوش مصنوعی امارات متحده عربی به گزارش ایلنا از روابط عمومی دانشگاه تهران، طرح این گروه تیم ایرانی با عنوان «گردشگری ورزشی هوشمند به کمک پرندگان بازاریاب» در مدیریت رویدادهای ورزشی و با تکیه بر هوش مصنوعی و معرفی مقاصد گردشگری ورزشی بنا شده است که تلفیقی از علوم و فناوری‌های هوافضا، گردشگری و هوش مصنوعی در آن بهره گرفته شده است. 

این ایده محققان ایرانی با توجه به مسئله محدودیت در دسترسی به مقاصد گردشگری ورزشی و رویدادهای متفاوت ورزشی در دنیا به دلایلی مانند محدودیت‌های اقتصادی، سیاسی، جسمانی، بهداشتی و … طراحی و آزمون شده است و در نخستین دوره مسابقات بین‌المللی هوش مصنوعی امارات متحده عربی شرکت داده شد.  

این مسابقه در ۸ حوزه انرژی، پزشکی، فناوری اطلاعات، هوافضا، شیمی، فیزیک، بازاریابی و تبلیغات و هنر برگزار شد که تیم کشورمان در حوزه بازاریابی و تبلیغات با تکیه بر هوش مصنوعی حائز مقام اول و مفتخر به دریافت مدال طلا شد.  

ایده این محققان طبق معیارهای داوری از نظر نوآوری، کاربردی-عملی‌سازی، ماهیت طرح، مقرون به‌صرفه بودن، تاثیرات اجتماعی، اقتصادی و فرصت‌های بازار، مورد ارزیابی و نمره‌دهی هیئت داوران جشنواره قرار گرفت که در نتیجه در گروه خود برتر شناخته شد و طلای این مسابقات بین‌المللی را از آن خود کرد.  

 رضا حیدری، عضو هیات علمی دانشکده گردشگری (گروه گردشگری ورزشی و سلامت) دانشگاه تهران؛ امیرحسین پاینده، سامان کیوان‌نیا و مصطفی رفتاری دانشجویان کارشناسی ارشد مدیریت جهانگردی دانشگاه تهران، امیر ارغوان دانشجوی کارشناسی ارشد مدیریت جهانگردی دانشگاه شیراز و امیرحسین لطفی دانشجوی رشته فیزیک از اعضای این گروه هستند. کیوان‌نیا و ارغوان به ترتیب دبیر و نایب دبیر اتحادیه انجمن‌های علمی دانشجویی گردشگری و هتلداری کشور نیز هستند.  

این رویداد جهانی در تاریخ ۷ تا ۹ دسامبر ۲۰۲۳ (۱۶ الی ۱۸ آذر ۱۴۰۲) و با حمایت سازمان مالکیت معنوی اختراع جهانی (WIIPA) در دبی برگزار شد که در آن بیش از ۱۵۰ طرح، اختراع و ایده از ۲۱ کشور دنیا از جمله ایران، آلمان، کرواسی، رمانی، کره جنوبی، سنگاپور، انگلستان، اندونزی، چین، لهستان و … ارائه شد.

ایلنا 

نظرات کاربران
نظر شما

ساعت 24 از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

تیتر داغ
تازه‌ترین خبرها