رفتن به محتوا
سام سرویس
کد خبر 624308

جلیلی و سخنرانی حماسی علیه آمریکا

ساعت 24 - عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با ردیف کردن گزاره‌های حماسی در جمع دانشجویان علیه آمریکا تا جایی پیش رفت که بگوید قدرت آمریکا افسانه‌ای بیش نبود که آن هم شکست..
به گزارش ایسنا، سعید جلیلی در جمع دانشجویان دانشگاه اراک، گفت: همت بلند مقاومت، بلندپروازی‌های رویای آمریکایی را از قهقهه‌های بدمستانه در افغانستان و عراق به قهقرای شکست‌های پی‌درپی در عراق سوریه و لبنان و غزه کشاند و افسانه قدرت بلامنازع نظامی را به سخره گرفت
.نماینده رهبر انقلاب در شورایعالی امنیت ملی، با اشاره به پیشرفت‌های علمی و فناورانه علی‌رغم تحریم‌ها، اظهار داشت: از نفوذ به اقطار آسمان‌ها تا شکافت هسته ذره‌ها، افسانه «فاصله نجومی دست‌نیافتنی» را رسوا کرد و هم «ابرقدرت اقتصادی» را واداشت به شکست فاحش ابزار تحریم اعتراف کند.
وی افزود: ایستادگی بر سر آرای مردم و استقلال ملت‌های منطقه، از تناقض افسانه دموکراسی آمریکایی در کودتا علیه مردم‌سالاری و هم‌پیمانی با مستبدان و پشتیبانی از تشکیل داعش پرده‌انداخت.
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان این نکته که «منطق مقاومت نه با عربده‌ها ترسید و نه با وسوسه‌ها از عزم فتح قله‌ها دست کشید»، بیان داشت: بدین‌ترتیب، برخلاف روزگار خوشی که آمریکا تفرقه و عقب‌نشینی را با انحراف و انصراف از مبارزه و پیشرفت به دیگران می‌پذیراند، منطق مقاومت نه با عربده‌ها ترسید و نه با وسوسه‌ها از عزم فتح قله‌ها دست کشید و با ایستادگی در مسیر پیشرفت، رفته رفته موازنه قوا را تغییر داد.
نماینده رهبر انقلاب در شورایعالی امنیت ملی با بیان این نکته که شکستن هیبت ابرقدرت، دست و پای ما را از باورهای دست‌وپاگیر تردید افکن باز می‌کند، گفت: در نتیجه یک عرصه وسیع برای اقدام پیش روی ما میگشاید. صرف دلخوشی با یاد و خاطره آن خاطرات هیبت‌شکن، نباید منجر شود از فرصت‌های وسیعی که در این عرصه پدید آمده غفلت کنیم.
وی افزود: نفوذ به اقطار آسمان و شکافت هسته، افسانه فاصله نجومی را شکست، اما نباید غفلت کنیم که فرصت برای جهش در دانش بیش از اینهاست و عرصه برای دستاوردهای بازی‌عوض‌کن گسترده‌تر از این حرف‌هاست.عضو شورای راهبردی روابط خارجی، با بیان اینکه شکست آمریکا در عراق و سوریه و لبنان و غزه افسانه قدرت نظامی را شکست، بیان کرد: اما نباید غفلت کنیم که فرصت برای جهش در اقتدار بیش از این حرف ها است و عرصه برای ارتقا قدرت نرم و فناوری‌های جدید و تغییر معادلات قدرت گسترده‌تر از این حرف‌هاست.
جلیلی در پایان سخنان خود در این نشست، گفت: در زمان شکست افسانه‌های امریکایی نباید منفعل بود و صرفا تماشا کرد، به تعبیر مقام معظم رهبری باید «خیز برداشت و حماسه آفرید» و «شانه زیر بار مسئولیت داد».

نظرات کاربران
نظر شما

ساعت 24 از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

تازه‌ترین خبرها