رفتن به محتوا
سام سرویس
کد خبر 624596

پاسخ جنجالی درباره ضبط مکالمه VAR دربی

ساعت 24 -خداداد افشاریان در حالی می‌گوید برای ضبط مکالمه داوران و داوران VAR به مجوز فیفا نیاز است که استفاده از این فناوری بدون ضبط صدای داوران قانونی نیست!

حواشی دربی 102 پایتخت همچنان ادامه دارد. ساعاتی پیش پرسپولیس با انتشار متنی خطاب به کمیته داوران و با انتقاد دوباره از عملکرد داوری خواهان انتشار متن گفتگوی داوران VAR شد و همین موضوع دلیلی شد تا برنامه شب‌های فوتبالی با خداداد افشاریان رئیس کمیته داوران تماس بگیرد.

خداداد افشاریان درباره این خواسته پرسپولیسی‌ها اینطور واکنش نشان داد و گفت: «من خدمت آقای بادامکی و خدمت همه بینندگان عزیز عرض می‌کنم. به هیچ وجه، مکالمات VAR با مجموعه‌ای که در استادیوم هستند، کاملا محرمانه است. فقط برخی اوقات خود فیفا به دلیل موارد آموزشی مکالمات را منتشر می‌کند. »

او سپس در واکنش به این سوال توتونچی که فیفا در موارد استثنا که مشکل داوری وجود دارد، اقدام به انتشار فایل صوتی داوران می‌کند و اخیرا هم در لیگ انگلیس این موضوع اتفاق افتاده، پاسخ عجیبی داد: «به هر حال من در خدمت شما هستم.»

افشاریان سپس در واکنش به این سوال که فایل را منتشر نمی‌کنند، پاسخ عجیب دیگری داد: «اصلا ضبط نکردیم.»

سپس توتونچی پرسید که مگر چنین چیزی امکان دارد که رئیس کمیته داوران در واکنش به آن گفت: «این چیزی که الان گفتم صحبت قطعی کمیته داوران است. ما در مسابقات دیروز به هیچ وجه رکورد نداشتیم.»

توتونچی که قانع نشده بود از افشاریان پرسید چرا نباید مکالمات ضبط شده باشد که رئیس کمیته داوران گفت: «باید مجوز فیفا داشته باشیم.»

افشاریان در بخش پایانی صحبت‌هایش بار دیگر از مهدی تاج تشکر کرد که موجبات استفاده از VAR را در دربی فراهم کرد و این کار فدراسیون را شاهکار توصیف کرد.

البته این بحث همچنان در طول برنامه شب‌های فوتبالی ادامه پیدا کرد و در ادامه مسعود مرادی به عنوان کارشناس داوری برنامه تاکید داشت که حتما باید مکالمات داوران و تیم VAR حاضر در استادیوم ثبت و ضبط گردد و این بخشی از پروتکل استفاده از سیستم کمک داور ویدئویی و اجبار است.

ورزش سه

نظرات کاربران
نظر شما

ساعت 24 از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

تازه‌ترین خبرها