رفتن به محتوا
تلویزیون سام با ۲ سال ضمانت سام سرویس
کد خبر 627977

تورم نقطه به نقطه تولیدکننده بخش صنعت

ساعت 24 - فصل پاییز۱۴۰۲، درصد تغییرات شاخص قیمت تولیدکننده بخش صنعت نسبت به فصل مشابه سال قبل(تورم نقطه به نقطه) ۳۵.۰درصد است که در مقایسه با همین اطلاع در فصل قبل (۳۷.۶ درصد)، ۲.۶واحد درصد کاهش یافت.

به گزارش خبرگزاری مهر، در فصل پاییز۱۴۰۲، شاخص قیمت تولیدکننده بخش صنعت ۱۰۵۷.۷ است که نسبت به فصل قبل (تورم فصلی) ۲.۳ درصد افزایش، نسبت به فصل مشابه سال قبل (تورم نقطه به نقطه) ۳۵.۰ درصد افزایش و در چهار فصل منتهی به فصل جاری نسبت به دوره مشابه سال قبل (تورم سالانه) ۳۱.۹ درصد افزایش داشته است.

کاهش تورم فصلی

در فصل پاییز ۱۴۰۲، درصد تغییرات شاخص قیمت تولیدکننده بخش صنعت نسبت به فصل قبل (تورم فصلی) ۲.۳ درصد است که در مقایسه با همین اطلاع در فصل قبل (۷.۱ درصد)، ۴.۸ واحد درصد کاهش داشته است. به عبارتی، میانگین قیمت دریافتی توسط تولیدکنندگان محصولات صنعتی به ازای تولید کالاهای خود در داخل کشور، در فصل پاییز۱۴۰۲ نسبت به فصل قبل، ۲.۳ درصد افزایش دارد. در این فصل بیش‌ترین تورم فصلی با ۱۲.۳ درصد مربوط به گروه «ساخت مواد شیمیایی و فراورده‌های شیمیایی» و کم‌ترین تورم فصلی با ۰.۸ درصد مربوط به گروه «ساخت کاغذ و محصولات کاغذی» است. همچنین در این فصل گروه «ساخت فلزات پایه» با تورم ۴.۶- درصد و گروه «ساخت کُک و فراورده‌های حاصل از پالایش نفت» با تورم ۳.۶- درصد مواجه بوده است.

کاهش تورم نقطه به نقطه

در فصل پاییز۱۴۰۲، درصد تغییرات شاخص قیمت تولیدکننده بخش صنعت نسبت به فصل مشابه سال قبل (تورم نقطه به نقطه) ۳۵.۰ درصد است که در مقایسه با همین اطلاع در فصل قبل (۳۷.۶ درصد)، ۲.۶ واحد درصد کاهش داشته است. به عبارتی، میانگین قیمت دریافتی توسط تولیدکنندگان محصولات صنعتی به ازای تولید کالاهای خود در داخل کشور، در فصل پاییز ۱۴۰۲ نسبت به فصل مشابه سال قبل، ۳۵.۰ درصد افزایش دارد. در این فصل بیش‌ترین تورم نقطه به نقطه با ۶۴.۴ درصد مربوط به گروه «ساخت ماشین‌آلات و تجهیزات طبقه‌بندی نشده درجای دیگر» و کم‌ترین تورم نقطه به نقطه با ۱۹.۷ درصد مربوط به گروه «ساخت کاغذ و محصولات کاغذی» است.

افزایش تورم سالانه

در فصل پاییز ۱۴۰۲، درصد تغییرات شاخص قیمت تولیدکننده بخش صنعت در چهار فصل منتهی به این فصل نسبت به دوره مشابه سال قبل، ۳۱.۹ درصد است که در مقایسه با همین اطلاع در فصل قبل (۲۹.۲ درصد)، ۲.۷ واحد درصد افزایش داشته است. به عبارتی، میانگین قیمت دریافتی توسط تولیدکنندگان محصولات صنعتی به ازای تولید کالاهای خود در داخل کشور، در چهار فصل منتهی به پاییز۱۴۰۲ نسبت به دوره مشابه سال قبل، ۳۱.۹ درصد افزایش دارد. در این فصل بیش‌ترین تورم سالانه با ۷۱.۰ درصد مربوط به گروه «ساخت ماشین‌آلات و تجهیزات طبقه‌بندی نشده درجای دیگر» و کم‌ترین تورم سالانه با ۱۵.۶ درصد مربوط به گروه «ساخت کُک و فراورده‌های حاصل از پالایش نفت» است.

نظر شما

ساعت 24 از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

تیتر داغ
تازه‌ترین خبرها